UWAGA!

Amazonki w Kadynach (jeździectwo)

Elbląg, Amazonki w Kadynach (jeździectwo)
(fot. Paweł Serocki)

Nastoletnie amazonki z 10 klubów walczyły o trofea w zawodach jeździeckich rozgrywanych w Kadynach. Najlepszą dyspozycję wykazała Magda Matulewicz z Klubu Jeździeckiego Zastawno, która wygrała trzy konkursy na wałachu Czejen. Zobacz fotoreportaż z zawodów.

W pierwszej konkurencji, klasie 60, w konkursie dokładności na trafienie w normę czasu, wystartowało 30 amazonek. Na dystansie 350 m miały osiem przeszkód i do wykonania dziewięć skoków, wszystko w czasie max. 60 sekund. Zwyciężyła Magda Matulewicz na Czejenie z KJ Zastawno przed Natalią Kurek na klaczy Lena z SKJ Braniewo i Mileną Kisiel na wałachu Herkules z KJ Bertyn z Pasłęka.
     W konkursie zwykłym klasy 80 wśród 23 amazonek ponownie najlepsza Magda Matulewicz na Czejenie przed Dorotą Jackowską na wałachu Dux i Mileną Kisiel na Herkulesie - obie z pasłęckiego Bertyna.
     W ostatnim z konkursów - dokładności z rozgrywką klasy 100, wystartowało 16 zawodniczek. O znów zwyciężyła Magda Matulewicz na Czejenie, przed Martyną Borejko na klaczy Gracjela z KJ Champion Elbląg i Martyną Uścinowicz na klaczy Czantoria z KJ Zastawno.
     Najmłodszą amazonką startującą w zawodach była 13-letnia Wiktoria Vowells z Kadyn, zaś najbardziej doświadczoną - trzykrotna zwyciężczyni Magda Matulewicz z Zastawna.
     Zawody prowadziła komisja sędziowska w składzie: Tomasz Burzyński z Zastawna (sędzia główny), Henryk Hucz z Rzecznej i Dorota Borak z Kadyn.
     Przybyli kibice korzystali z uroków wiosennego słońca, ale także wybierali miss amazonek. Największe uznanie zyskała Paulina Gajewska z KJ Forpoczta Kadyny. Laur pierwszej wicemiss przypadł Martynie Uścinowicz z KJ Zastawno, a drugą wicemiss wybrano Katarzynę Wodzianicką, amazonkę niezrzeszoną.
     Dzięki gronu sponsorów były dyplomy i grawerowane pucharki dla wszystkich amazonek.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama