UWAGA!

Arcymistrz z Elbląga

 Elbląg, Igor Janik został szachowym arcymistrzem
Igor Janik został szachowym arcymistrzem (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

10 października zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w szachach. KSz Stilon Gorzów Wielkopolski, w której gra elblążanin Igor Janik, zdobył trzecie miejsce. Elblążanin miał jeszcze jeden powód do świętowania - w turnieju wypełnił ostatnią normę arcymistrzowską i zdobył tytuł szachowego arcymistrza!

Tytuł arcymistrza szachowego jest najwyższym tytułem w tej dyscyplinie sportu. 21-letni Igor Janik jest 57. zawodnikiem z Polski, który może się pochwalić tym tytułem. Elblążanin ostatnią normę umożliwiającą zdobycie tytułu uzyskał w ostatni weekend na Drużynowych Mistrzostwach Polski w szachach. Jego drużyna - KSz Stilon Gorzów Wielkopolski obroniła brązowy medal z ubiegłego roku, a elblążanin zdobył sześć na dziewięć punktów.

Tytuł mistrza międzynarodowego Igor Janik zdobył w 2018 r. Wśród jego sukcesów międzynarodowych warto wymienić brązowy medal z reprezentacją Polski wywalczył brązowy medal na szachowej olimpiadzie online (2020 r.), srebrny medal na Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów w Porto Karas (2018 r.), srebrny medal na Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów w Pradze (2016 r.). W szachach szybkich wywalczył srebrny medal na Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów w Porto Karas (2018 r.), brązowy medal na Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów w Tallinie (2014 r.), brązowy medal na Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów (Oradea 2018 r.). Do tego trzeba dodać liczne medale zdobyte na mistrzostwach Polski.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama