UWAGA!

Atak czwarty w Hamburgu (siatkówka na siedząco)

Elbląg, Atak czwarty w Hamburgu (siatkówka na siedząco)
(fot. IKS Atak)

IKS Atak Elbląg czwarty na w Turnieju Siatkówki na Siedząco Werner von Siemens Cup w Hamburgu. To największy międzynarodowy sukces elbląskich siatkarzy, a walczyli z najlepszymi na świecie! Zobacz fotoreportaż.

- Cieszę się niezmiernie - mówił po powrocie do Elbląga Tomasz Woźny, grający prezes IKS Atak. - To po dziewiątym miejscu w klubowym Pucharze Europy nasze najpoważniejsze osiągnięcie.
     W hamburskim turnieju zagrało 16 najlepszych zespołów. Fakt, szczęście nam sprzyjało, bo po wycofaniu się jednego z nich nasi siatkarze zostali przeniesieni z „grupy śmierci” do innej, trochę słabszej. Ale za to tam pograli fantastycznie - eliminacje przeszli jak burza, bez straty seta. Kolejną przeszkodę na drodze do finałowej czwórki też pokonali z czystym kontem.
     O podniesieniu poziomu gry Ataku można mówić już od listopadowego Pucharu Europy. Teraz jest jeszcze lepiej. Zespół gra kombinacyjną i efektowną siatkówkę. Nawet w elementami spotykanymi tylko w najlepszych zespołach - tzw. czwartym w ataku i wchodzącym na przyjęcie i do obrony libero.
     Dobrze zagrane mecze dały siatkarzom Ataku nadzieję na wejście do ścisłego finału. Niestety, na ich drodze stanął wielokrotny zdobywca Pucharu Europy Oki Fantomi Sarajewo. Mecz zakończył się dramatycznie - oba sety elblążanie przegrali na przewagi- 25:27 i 23:25. W spotkaniu o trzecią lokatę nie dali rady bośniakom z Oki Zavidovici. Przegrali 2 : 0 (do 17 i do 19 w setach).
     - Nastroje w drużynie są bardzo dobre - mówi kierownik klubu Aneta Rękas-Woźna. Chłopcy bardzo dowartościowali się tym startem. A dodać trzeba, że nasz zespół jest całkowicie amatorski. Nasi siatkarze pracują lub uczą się i nie poświęcają tak wiele czasu na treningi jak ich koledzy np. z Bośni i Hercegowiny. Tam można mówić o zawodowym uprawianiu sportu.
     
     Klasyfikacja Turnieju Werner von Siemens Cup w Hamburgu:
     1. Oki Fantomi Sarajewo
     2. Niemcy - reprezentacja
     3. Oki Zavidovici
     4. IKS Atak Elbląg
     
     IKS Atak Elbląg: Tomasz Woźny, Jarosław Czyżewski(k), Jan Maliszak, Mariusz Wojdag, Michał Suliga, Łukasz Biedrzycki, Jacek Kozłowski, Jacek Sapela, Janusz Szarwark, Andrzej Młynarczyk, Przemysław Gromkiewicz.
     
Mira Stankiewicz – Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama