UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Aura nie przestraszyła biegających z mapami

 
Elbląg, Aura nie przestraszyła biegających z mapami
fot. MOSiR

W sobotnie przedpołudnie w Parku Modrzewie odbyła się czwarta runda rywalizacji w Grand Prix Elbląga w biegach na orientację zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współudziale Elbląskiego Klubu Orienteeringu „Gryf” przy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

W zawodach rozgrywanych przy silnych porywach wiatru we wszystkich kategoriach wystartowało 34 zawodników. Wszyscy w tym samym czasie mieli zadanie, by w formie sprinterskiego biegu jak najszybciej zaliczyć punkty zaznaczone na mapkach zgodnie ze swoją kategorią wiekową. Trasy poszczególnych kategorii krzyżowały się. Stąd łatwo było o pomyłkę. Ale ponieważ startowali doświadczeni zawodnicy każdy zaliczył prawidłowo swoją trasę.
       W rywalizacji rodzin szczególne zainteresowanie wzbudził 8-letni Nataniel Stachowiak mieszkaniec szkockiego Edynburga, który przebywając na świętach u rodziny uczestniczył w bieganiu z mapką po Parku Modrzewie.
       Zwycięzcy otrzymali dyplomy, a wszyscy startujący słodycze. Dodatkową atrakcją było losowanie wśród uczestników albumu „Dowódcy II Wojny Światowej”, który trafił do Barbary Malickiej, uczennicy Zespołu Szkół z Dzierzgonia.
       Najliczniejszą, zorganizowaną ekipę stanowili licealiści z ZST-I z Elbląga pod opieką Józefa Tarando, a także licealiści z Dzierzgonia pod opieką Ewy Nazarewicz oraz gimnazjaliści z Kamionka Wielkiego pod pieczą Mateusza Gagjewa.
       Najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach osiągnęli:
       szkoły podstawowe – 1. Piotr Banach SP 14 Elbląg;
       gimnazja chłopcy – 1. Grzegorz Piórkowski, 2. Patryk Stadnicki, 3. Grzegorz Ochenkowski (wszyscy Gim. Kamionek Wielki);
       ponadgimnazjalne dziewczęta – 1. Alicja Gussmann, 2. Barbara Malicka (obie ZS Dzierzgoń), 3. Jagoda Giszka (ZST-I Elbląg); ponadgimnazjalne chłopcy – 1. Paweł Zakrzewski (ZST-I Elbląg), 2. Wojciech Demczuk, 3. Adrian Tutaj (obaj ZS Dzierzgoń);
       open mężczyźni – 1. Krzysztof Banach, 2. Piotr Światkowski, 3. Mariusz Wąsicki (wszyscy Elbląg);
       open kobiety – 1. Anna Wąsicka (Elbląg), 2. Ewa Nazarewicz (Dzierzgoń);
       rodzinna – 1. Rodzina Wąsickich, 2. Rodzina Banachów, 3. Rodzina Gagjewów.
       Organizatorzy zapraszają na kolejną 5. rundę zawodów, która odbędzie się 9 lutego na mapie „Trójka”. Centrum zawodów w holu siedziby KS Olimpia przy ul. Agrykola.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama