UWAGA!

Bachanek w dobrej formie (łyżwiarstwo szybkie)

 Elbląg, Bachanek w dobrej formie (łyżwiarstwo szybkie)
fot. nadesłana

W Warszawie na torze lodowym Stegny w dniach 14-15 lutego rozegrano zawody z cyklu Puchar Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Spośród naszych reprezentantów bardzo dobrze wypadł elblążanin, zawodnik UKS „Viking” przy SP 12 w Elblągu – Marcin Bachanek.

Zawody te były finałową edycją i ostatnim sprawdzianem dyspozycji zawodników przed Mistrzostwami Świata Juniorów, które rozegrane zostaną w nadchodzący weekend na stołecznym obiekcie.
       Marcin wziął udział w biegach na dystansie 500 m i 1000 m oraz w biegu drużynowy na dystansie 8 okrążeń i w biegu masowym. Najlepiej wypadł w biegu drużynowy, w którym wraz z kolegami z reprezentacji – Dawidem Burzykowskim i Mateuszem Owczarkiem zajął wysoką szóstą lokatę (z czasem – 4:13,31). W konkurencji tej wzięło udział 12 państw.
       Dobre, bo 9. miejsce zajął w biegu na dystansie 1000 m (z czasem1:15.82). Wynik, jaki uzyskał był bliski wyrównania rekordu życiowego, a trudnością w uzyskaniu lepszego wyniku była samotna jazda po upadku rywala zaraz po rozpoczęciu biegu, Słowaka - Kristiana Terebesi. W konkurencji tej wzięło udział 24 zawodników. W klasyfikacji generalnej Marcin uplasował się na 17. miejscu z dorobkiem 56 pkt.
       Również dobrą lokatę w tej edycji PŚJ - 10. miejsce, M. Bachanek zanotował w biegu masowym, co w klasyfikacji generalnej pozwoliło mu uzyskać 15. pozycję na 44 sklasyfikowanych zawodników.
       Uzyskane wyniki potwierdzają, że M. Bachanek jest w dobrej formie i z pewnością będzie godnie reprezentować nasz kraj w czempionacie globu w kategorii junior w łyżwiarstwie szybkim.
      
Ryszard Białkowski, trener UKS ”Viking” Elbląg

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama