Barkas Tolkmicko nie zwalnia tempa (piłka nożna)

Liderem klasy okręgowej jest wyśmienicie spisujący się Barkas Tolkmicko. Zespół Pawła Karpowicza pozostawił tym razem w pokonanym polu beniaminka Wel Lidzbark Welski, wygrywając 2:0. Identyczne zwycięstwo zanotowali także Błękitni Orneta.

Barkas bez straty punktu i gola
     Barkas wygrał po raz trzeci i samodzielnie przewodzi ligowej tabeli z kompletem oczek i dwoma punktami przewagi nad pościgową trójką - Iskrą Narzym, Błękitnymi Orneta i Osą Ząbrowo. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, a kibice obejrzeli typowy mecz walki, jakich wiele na tym poziomie rozgrywek. Dobrze taktycznie ustawieni goście od samego początku rzucili się na rywali i już w 5. minucie objęli prowadzenie. Losy meczu, pomimo przewagi Barkasu, ważyły się do samego końca, ale właśnie w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry przyjezdni ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, zdobywając drugiego gola z rzutu karnego.

Przewaga od początku do końca
     Błękitni od pierwszego gwizdka sędziego dominowali w starciu z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Na prowadzenie mogli wyjść już w 4. minucie, ale dogodną sytuację zmarnował Wojciech Czerniewicz. Chwilę później było jednak już 1:0 do gospodarzy, a nie bez winy przy stracie bramki był golkiper Drwęcy, który źle obliczył lot piłki, minął się z nią, a zamykający akcję Patryk Basałygo dopełnił jedynie formalności. Trzeba zaznaczyć, że przyjezdni grali bardzo ostro, faul przez co ujrzeli aż pięć żółtych i jedną czerwoną kartkę (Kazimierz Jaworski - za dwie żółte). Dwóch graczy Błękitnych (Basałygo i Michał Nędzi) musiało z tego powodu przedwcześnie opuścić plac gry. Najlepsza okazja dla Drwęcy w pierwszych 45 minutach to akcja Mówińskiego, który w sytuacji sam na sam z Jarosławem Boryczką przeniósł piłkę nad bramką.
     Po zmianie stron znów więcej z gry mieli gospodarze, ale ani Czerniewicz, ani Robert Pluciński nie zdołali pokonać Rafała Seroczyńskiego. Wynik został ustalony w 72. minucie, kiedy to Tomasz Lasocki wykorzystał dokładne podanie Czerniewicza i zdobył drugiego gola dla Błękitnych.
     Błękitni: Boryczka - Gromek, Zajączkowski, Kowalski, Basałygo (30. Werhun), Szczęch (71. Kobierski), Żmijewski, Mianowski, Lasocki (76. Pluciński), Nędzi (28. Dublanka), Czerniewicz
     Drwęca: (skład wyjściowy) R. Seroczyński - Bober, Jaworski, Bartnicki, Urbański, Zalewski, Kalwasiński, Mówiński, Marcfeld, Piceluk, S. Seroczyński

Wyniki spotkań 3. kolejki ligi okręgowej gr. II warmińsko-mazurskiej:

Wel Lidzbark Welski - Barkas Tolkmicko 0:2 (0:1)
     0:1 - Niesiobędzki (42.), 0:2 - Jernat (90. k.)

Błękitni Orneta - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:0 (1:0)
     1:0 - Basałygo (5.), 2:0 - Lasocki (75.)

Unia Susz - GLKS Jonkowo 3:0 (1:0)
     1:0 - Furmański (20.), 2:0 - Żuber (62.), 3:0 - Rogulski (78.)

Ewingi Zalewo - Osa Ząbrowo 0:0

GKS Stawiguda - Ossa Biskupiec Pomorski 1:1 (1:1)
     1:0 - Metera (37. k.), 1:1 - Drozdowski (40. k.)

GLKS Miłakowo - Olimpia Olsztynek 2:6 (0:2)
     0:1 - Lewandowski (37.), 0:2 - Argalski (42.), 0:3 - Arcipowski (48.), 0:4 - Argalski (59.), 0:5 - Stankiewicz (65.), 0:6 - Sawko (70.), 1:6, 2:6 - Ostrouch (80., 89.)

Orzeł Janowiec Kościelny - Grunwald Gierzwałd 2:2 (0:2)
     0:1, 0:2 - Koszela (10., 18.), 1:2 - Szypulski (57.), 2:2 - Wacikowski (68.)

Iskra Narzym - Warmiak Łukta 7:2 (4:2)
     1:0 - K. Nadarzyński (7.), 1:1, 1:2 - Brdak (13., 18.), 2:2 - Przyborski (25.), 3:2 - Cegielski (30.), 4:2 - Sobczak (37.), 5:2, 6:2 - K. Nadarzyński (59. k., 63.), 7:2 - Cegielski (90.+1)