Bartosz mistrzem Polski (lekka atletyka)

Elbląg, Bartosz Wlazły
Bartosz Wlazły

Zawodnik MKS Truso Elbląg Bartosz Wlazły zdobył tytuł mistrza Polski juniorów w biegach przełajowych. Nasz reprezentant okazał się bezkonkurencyjny w biegu na 3000 metrów.

W Wejherowie rozegrane zostały Przełajowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów. Wspaniały sukces na tych zawodach odniósł zawodnik MKS Truso Elbląg Bartosz Wlazły, który na dystansie 3000 m zdobył tytuł mistrza Polski juniorów.
     - Bartosz bardzo dobrze rozegrał bieg pod względem taktycznym - twierdzi jego trener Czesława Nagy. - Na około 1300 m przed metą zaatakował, narzucając bardzo mocne tempo, którego nikt z rywali nie był w stanie wytrzymać. Bartek z wyraźną przewagą, około 30 m, zwyciężył w stawce 130 rywali, osiągając swój największy dotychczasowy sukces sportowy.
     Bardzo dobrze zaprezentowała się w Wejherowie także Agnieszka Marchlewska, która na dystansie 2000 m juniorek zajęła 17 miejsce w stawce 89 zawodniczek. Bartosz i Agnieszka są uczniami IV LO w Elblągu.
     Jest to kolejny sukces lekkoatletów MKS Truso w tym roku. Należy przypomnieć, że w styczniu na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Adrian Korotkiewicz zdobył brązowy medal w biegu na dystansie 200 m, a pod koniec lutego na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów Adrian Otoliński w biegu na dystansie 800 m wywalczył także brązowy medal. Natomiast tydzień temu na Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Biegach Przełajowych w Elblągu młodzicy MKS Truso z Gimnazjum nr 5 zajęli drugie miejsce drużynowo.
     Wypada jeszcze przypomnieć, że rok temu na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Policach tytuł mistrzowski zdobyła Aleksandra Nowak. Wynika z tego, że przełaje powoli stają się elbląską specjalnością.

• No Bartoszu !! Nareście sie pojkazałeś :) gratuluje Cie tego osiagnięcia !! Oby tak dalej !! Pozdrowienia dla reszty zawodnikow oraz trenerów !! ps. oooo 5zł :))))