Będziemy walczyć od pierwszej do ostatniej minuty

Elbląg, Będziemy walczyć od pierwszej do ostatniej minuty

W sobotę w ramach eliminacji Mistrzostw Świata Polska podejmie Szwecję. Nasze kadrowiczki w bojowych nastrojach trenowały w piątkowe popołudnie w elbląskiej hali CSB. Zobacz zdjęcia z treningu.

Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu biało-czerwone po bardzo dobrej grze ograły Szwedki na ich terenie 26:23. To Skandynawki były faworytem w dwumeczu i do meczu w Elblągu przystąpią pod olbrzymią presją. Nasza kadra wypracowała sobie przewagę i ma przed pojedynkiem przewagę psychologiczną nad rywalem. Szwecja to jednak doświadczony zespół i Polki nie mogą sobie pozwolić nawet na moment dekoncentracji. W zespole trenera Rasmussena panuje dobry nastrój i bojowe nastroje przed sobotnim spotkaniem, co było widać na piątkowym treningu. Stawką pojedynku jest awans do turnieju finałowego Mistrzostw Świata, który zostanie rozegrany w grudniu w Serbii.
       Na doping elbląskich kibiców bardzo liczy trener Kim Rasmussen - Bardzo wiele zależy od kibiców, niech Szwedki już od pierwszego gwizdka wiedzą, że grają w Polsce. Niech publiczność to będzie nasz ósmy zawodnik! - powiedział szkoleniowiec naszej kadry.
       - Na pewno będziemy walczyć i mam nadzieję że nie oddamy tego zwycięstwa i awansujemy do tych mistrzostw – powiedziała skrzydłowa Katarzyna Koniuszaniec. - Jutro musi być walka od pierwszej do ostatniej minuty. To będzie tak jakby druga połowa meczu. Pierwsza połowa skończyła się 26:23 dla nas, teraz będzie druga połowa. Wszystko jest możliwe i liczymy na wygraną. Wyeliminowanie szwedzkiego zespołu byłoby dla ogromnym sukcesem dla drużyny. Dawno nie zdarzyło się tak, aby one nie grały na mistrzostwach świata. Myślę ze ten sukces w końcu nam się należy, bo włożyłyśmy dużo pracy w stworzenie fajnego zespołu – zakończyła skrzydłowa. Jesteśmy spokojnie przed jutrzejszym spotkaniem - dodała Patrycja Kulwińska - Jest to jednak cisza przed burzą. Nie zamierzamy się strasznie stresować meczem. Znamy powagę sytuacji, miejsce w którym jesteśmy i myślę, że jutro będzie dobrze – zakończyła reprezentantka.