UWAGA!

Bez sukcesu na plaży (siatkówka)

Ani jedna para siatkarek Truso nie zakwalifikowała się do półfinału mistrzostw Polski kadetek w siatkówce plażowej. - Nie mam pretensji do moich zawodniczek - mówi ich trener Andrzej Jewniewicz. - Graliśmy z marszu, bez ani jednego treningu na piasku.

Zawody wojewódzkie, które były jednocześnie eliminacją do półfinału MP, rozegrane zostały w Iławie. Faworytkami były gospodynie i siatkarki z Olsztyna. Nasze dziewczyny, które są najlepsze na Warmii i Mazurach w siatkówce halowej, nie mają gdzie trenować plażowej odmiany tej gry. A jest ona inna nie tylko ze względu na regulamin, ale też dlatego, że mecze rozgrywane są na otwartych obiektach.
     - Aby grać na wysokim poziomie, trzeba się ograć ze słońcem, wiatrem i przestrzenią - mówi trener Truso. - W Iławie dziewczęta grały bardzo ambitnie, ale brak przygotowania widać było od pierwszego gwizdka. Do tego niefortunne losowanie sprawiło, że w już w pierwszym meczu naprzeciwko siebie stanęły dwie nasze pary. Zrobiły, co mogły, zabrakło plażowych treningów. Do tego, ze względu na występy w kadrze narodowej, nie mogła zagrać nasza liderka Asia Wołosz.
     Ostatecznie Joanna Kocemba i Tamara Kaliszuk oraz Monika Skarżyńska i Andżelika Adamkowska sklasyfikowane zostały na miejscach 9-12, a Karolina Jurczak z Pauliną Kulas na miejscach 13-14.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama