UWAGA!

Bezkonkurencyjny Atak (siatkówka na siedząco)

Elbląg, Bezkonkurencyjny Atak (siatkówka na siedząco)

W miniony weekend siatkarze Ataku Elbląg wygrali pierwszy z trzech turniejów o mistrzostwo Polski w siatkówce na siedząco osób niepełnosprawnych. Zobacz fotoreportaż z tej imprezy.

W Elblągu stawiła się czołówka siedmiu klubów, które w tym roku powalczą o tytuły. Los sprawił, że gospodarz turnieju - Integracyjny Klub Sportowy Atak rozegrał na inaugurację aż pięć spotkań. Na początek IKS Atak 3:0 pokonał Start Jelenią Górę.
     Potem poprzeczka poszła w górę - po drugiej stronie siatki pojawił się brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw Polski Start Wrocław. Po zaciętym meczu elblążanie wygrali, tracąc jednego seta. Wynik 3:1 dla IKS. Okazało się, że była to jedyna przegrana przez elblążan partia w całym turnieju. Po tym trudnym spotkaniu przed Atakiem stanęło największe wyzwanie - Start Poznań, mistrz Polski. Jak powiedziała kierownik IKS Aneta Rękas-Woźna, dwa lata nie udało im się wygrać z poznaniakami w oficjalnym meczu. Przygotowania do tegorocznych zawodów odbywały się pod kątem pokonania mistrza. Ta desperacja i pomoc kibiców pozwoliła Atakowi na odniesienie najpoważniejszego w tym roku sukcesu - mistrz kraju przegrał w Elblągu 0:3. W dwóch kolejnych meczach nie było już niespodzianek. Atak Elbląg wygrał po 3:0 z Kielcami i Katowicami.
     Na bardzo dobrą postawę elblążan ogromny wpływ miał świetny występ Michała Suligi. „Skuter” po raz pierwszy zagrał na pozycji libero, jego doskonała gra w obronie była niewątpliwie zaskoczeniem dla przeciwników. Mecze obserwował trener kadry narodowej, może Michał zagra w reprezentacji na tej pozycji?
     
     Tabela po pierwszym turnieju eliminacyjnym MP w siatkówce na siedząco:
     1. IKS Atak Elbląg
     2. Start Poznań
     3. Start Wrocław
     4. Start Kielce
     5. Start Jelenia Góra
     6. Start Szczecin
     7. Start Katowice
     
     Skład IKS Atak Elbląg: Tomasz Woźny, Jan Maliszak, Jarosław Czyżewski, Michał Suliga, Łukasz Biedrzycki, Jacek Kozłowski, Krzysztof Wojtaszek, Mariusz Wojdag, Grzegorz Subocz, Jacek Sapela, Andrzej Młynarczyk, Janusz Szarwark.
     
Mira Stankiewicz – Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Subocz to ty dalej grasz w siatke na siedzaco ? Pozdrowienia dla Skutera od fiolka z Irlandii napisz cos na e-maila lub Gutek ty fioolek19@wp.pl
Reklama