UWAGA!

Bieg Piekarczyka już bije rekordy

 Elbląg, Tak było na starcie biegu w ubiegłym roku
Tak było na starcie biegu w ubiegłym roku (fot. WS, archiwum portEl.pl)

Wiele wskazuje na to, że tegoroczny Bieg Piekarczyka będzie rekordowy. Nie tylko pod względem frekwencji, ale także atrakcji dla startujących i publiczności. Nowością mają być m.in. pacemakerzy, którzy pomogą biegaczom osiągnąć wymarzony czas.

Do największej biegowej imprezy w Elblągu pozostały jeszcze ponad trzy tygodnie, a już na liście startowej jest zapisanych ponad 370 osób. - Wiele wskazuje na to, że pobijemy frekwencyjny rekord sprzed roku, kiedy zapisały się 424 osoby. Z doświadczenia wiemy, że wielu biegaczy wpisuje się na listę w ostatnich dniach, a nawet w dniu zawodów. W ostatnim tygodniu zapewne zapiszą się też zawodnicy zagraniczni, bo tak też było w ubiegłym roku – mówi Marek Kucharczyk, specjalista ds. marketingu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, który jest głównym organizatorem Biegu Piekarczyka. - Bardzo nas cieszy, że do rywalizacji przystąpiły elbląskie firmy, które wystawiają swoje drużyny. Z logo swoich firm na koszulkach pobiegnie około 100 osób, ciągle dołączają kolejne.
       Nowością w VII Biegu Piekarczyka mają być pacemakerzy, czyli zawodnicy, którzy pomagają pokonać dystans pozostałym biegaczom w określonym czasie, a także nagrody dla publiczności, dopingującej startujących.
       - Cały czas pracujemy nad tym, by wzbogacić program VII Biegu Piekarczyka, by było jak najwięcej nagród dla biegaczy i publiczności. By na Bulwarze Zygmunta Augusta, gdzie będzie się mieściła meta biegu, jak najwięcej się działo – dodaje Marek Kucharczyk z MOSiR-u. - Chcemy także pomóc biegaczom przygotować się do startu, dlatego na dwa tygodnie przed imprezą rozpoczniemy cykl bezpłatnych treningów w Bażantarni i na bieżni lekkoatletycznej w miasteczku szkolnym przy ul. Saperów. 
       Przypomnijmy, że VII Bieg Piekarczyka odbędzie się 14 czerwca. Na dzieci czekają dystanse 800 m i 1,4 km, będą również zawody nordic walking na dystansie 5 km, a punktem kulminacyjnym będzie bieg na 10 km (dwie pętle po 5 km) ulicami miasta ze startem pod Bramą Targową i metą na Bulwarze Zygmunta Augusta. Na uczestników biegu głównego czeka pakiet startowy, m.in. okolicznościowa koszulka, worek sportowy, bon na posiłek po zawodach i medal za ukończenie biegu.
      
       Więcej szczegółów na temat biegu znajdziecie tutaj
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym imprezy
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama