UWAGA!

Bieg Piekarczyka już w czerwcu

Elbląg, Pierwsza edycja Biegu Piekarczyka cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko elblążan
Pierwsza edycja Biegu Piekarczyka cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko elblążan (fot. arch. rp)

Po udanej, ubiegłorocznej premierze Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka, już trwają przygotowania do drugiej edycji tej sportowej imprezy. Organizatorzy informują o rozpoczęciu zapisów do biegu, który będzie jedną z głównych imprez Dni Elbląga.

Organizatorem zawodów, zaplanowanych na 26 czerwca, jest Urząd Miejski przy wsparciu Międzyszkolnego Klubu Sportowego Truso i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Honorowy patronat nad imprezą przyjął prezydent Elbląga. Rozpoczną ją biegi towarzyszące dzieci (10 lat i młodsi) na dystansie 600 m, dzieci starszych (11-13 lat) i młodzików (14-15 lat) na dystansach 1000 m oraz Marsz Piekarczyka Nordic Walking (bez ograniczeń wiekowych) na 2800m.
       W małym biegu Piekarczyka na dystansie 4200 m wystartują dziewczęta i chłopcy (16-18 lat), a po nich rozpocznie się rywalizacja osób dorosłych w dużym biegu. Kobiety będą miały do pokonania dystans 4200 m, a mężczyźni 9800 m.
       Trasa biegów będzie wiodła ulicami Starego Miasta – Wałową, Wodną, Świętego Ducha, przez bulwar Zygmunta Augusta, dziedziniec Muzeum oraz ulicami Zamkową, Ścieżką Kościelną, Mostową i Stary Rynek.
       Organizatorzy przygotowali nagrody finansowe i rzeczowe, dyplomy, medale. Będą one zróżnicowane w poszczególnych kategoriach wiekowych. Najmłodsi (dzieci i młodzicy) za miejsca na podium otrzymają medale i nagrody rzeczowe, a każdy uczestnik pamiątkowy dyplom. Ponadto wśród wszystkich uczestników rozlosowane będą nagrody niespodzianki.
       W Marszu Piekarczyka Nordic Walking za miejsca na podium kobiet i mężczyzn przyznane będą nagrody rzeczowe i dyplomy. W Małym Biegu Piekarczyka, na najlepszych czekają statuetki, nagrody rzeczowe i dyplomy.
       Największe nagrody otrzymają najlepsi uczestnicy Dużego Biegu Piekarczyka. Za miejsca I-III wśród kobiet i mężczyzn: statuetki, nagrody rzeczowe i dyplomy. Ponadto za miejsca I-VI wśród kobiet i mężczyzn nagrody finansowe: I m - 1.600 zł, II m - 1.200 zł, III m - 800 zł, IV m - 500 zł, V m - 300 zł, VI m - 100 zł. Nie zapomniano o najlepszych w biegu głównym mieszkańcach Elbląga, którzy otrzymają nagrody rzeczowe.
       Zgłoszenia do biegów głównych przyjmowane będą wyłącznie na formularzu zgłoszeniowym dostępnym na stronie oraz www.mostruso.pl, w zakładce II Elbląski Bieg Uliczny Piekarczyka. Zgłoszenia do pozostałych biegów mogą być dokonywane na adres e-mail mostruso@wp.pl , fax /55/ 237-06-67, na adres MKS „TRUSO” przy ul. Kościuszki 77a, 82-300 Elbląg lub w biurze MKS „TRUSO” od poniedziałku do piątku w godzinach 10 - 14.
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama