Błękitni powiększają przewagę (piłka nożna)

W najciekawszym z naszego punktu widzenia meczu 9. kolejki ligi okręgowej Błękitni Orneta wygrali na własnym boisku z wiceliderem Unią Susz 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa i zwiększenia przewagi w tabeli zdobył Robert Pluciński. Swój mecz wygrał również Barkas Tolkmicko, który w Łukcie 4:1 pokonał miejscowego Warmiaka.

Szczyt ligi okręgowej dla Błękitnych
     Do ważnego dla układu tabeli okręgówki meczu doszło w Ornecie, gdzie lider Błękitni podjęli wicelidera Unię Susz. Od początku meczu kibice obserwowali wyrównany pojedynek. Ani gospodarze, ani goście nie potrafili narzucić rywalowi swojego stylu gry. Przyjezdni z Szusza nieco więcej uwagi skupili na obronie przedpola własnej bramki, a gospodarze długi czas nie mogli znaleźć sposobu na mądrą grę w defensywie Unii. Pierwsza część meczu nie przyniosła oczekiwanych emocji. Trochę mocniej zabiły serca kibiców Błękitnych w samej końcówce pierwszej odsłony, jednak doświadczony Wacław Szczęch nie wykorzystał dobrej okazji i drużyny zeszły do szatni przy bezbramkowym wyniku.
     W drugiej połowie lekką przewagę uzyskali gospodarze, ale długi czas bardzo dobrze pomiędzy słupkami bramki Unii spisywał się bramkarz gości. Skapitulował dopiero w 82. minucie, kiedy dwójkową akcję przeprowadzili Paweł Dublanka i Robert Pluciński, który pewnym uderzeniem ustalił wynik meczu na 1:0 dla Błękitnych. Przyjezdni w całym spotkaniu ani raz poważniej nie zagrozili bramce miejscowych, przez co bramkarz Łukasz Sidorowicz pozostał praktycznie bezrobotny. Dzięki wygranej Błękitni odskoczyli od sąsiadów w tabeli Olimpii Olsztynek i właśnie Unii Susz na cztery punkty.
     Niestety, mecz w Ornecie został dwukrotnie przerwany przez niesforną i chyba niezadowoloną z wyniku grupę wyrostków z Susza. Dopiero interwencja policji wprowadziła porządek i spowodowała, że piłkarze mogli dograć spotkanie do końca.
     Błękitni Orneta - Unia Susz 1:0 (0:0)
     1:0 - Pluciński (82.)
     Błękitni: Sidorowicz - Kowalski, Zajączkowski, Werhun, Gromek, Szczęch (Kogut), Mianowski, Żmijewski (Dublanka), Kobierski, Czerniewicz (Pluciński), Lasocki (Nędzi)
     Unia: Baczewski - J. Lewandowski, Połeć, Brzeziński, Bółkowski (62. Rodak), Michałowski, Furmański (65. Szagała), Misiak (75. M. Lewandowski), Szczepański, Żuber, Staniec.

Barkas ograł outsidera
     Kibice w Łukcie nie obejrzeli meczu na zbyt wysokim poziomie. Czerwona latarni ligi nie zawiesiła gościom poprzeczki zbyt wysoko. Większe problemy niż drużyna gospodarzy sprawiła przyjezdnym nie najlepsza murawa boiska w Łukcie. Już w 5. minucie goście z Tolkmicka objęli prowadzenie, a gola ładnym uderzeniem z woleja zdobył Przemysław Brzeziński. Niestety, chwilę później moment nieuwagi obrony, zbytnia nonszalancja w grze i Warmiak za sprawą Bredaka doprowadził do remisu. Wreszcie na cztery minuty przed przerwą goście znów obejmują prowadzenie i znów w głównej roli wystąpił Brzeziński, który uderzeniem głową finalizuje dokładne dogranie Przemysława Gruszki.
     Druga połowa to już wyraźna dominacja Barkasu nad gospodarzami, którzy opadli z sił i ograniczyli się jedynie do przeszkadzania podopiecznym Pawła Karpowicza. Swoją przewagę goście udokumentowali dwoma kolejnymi golami. W 57. minucie na 3:1 znakomicie z rzutu wolnego uderzył Paweł Jernat. Napór gości trwa do ostatniego gwizdka sędziego, ale wyborne okazje zaprzepaścili Michał Niesiobędzki, Pszczołowski, Brzeziński i Radosław Hryckiewicz. Więcej precyzji zachował jedynie Karol Pentlicki, który w 77. minucie ustalił wynik meczu na 4:1 dla Barkasu.
     Trener o meczu
     Paweł Karpowicz (trener Barkasu Tolkmicko): - Cieszy wygrana, martwi stracony gol z tak słabą drużyną jak Warmiak, zbytnie rozprężenie i nonszalancja w poszczególnych formacjach, zacząwszy od ataku, a skończywszy na defensywie. Ten mecz był z gatunku tych koniecznych do wygrania, więc inne rozwiązanie jak nasze zwycięstwo nie wchodziło w grę.
     Warmiak Łukta - Barkas Tolkmicko 1:4 (1:2)
     0:1 - Brzeziński (5.), 1:1 - Bredak (7.), 1:2 - Brzeziński (41.), 1:3 - Jernat (57.), 1:4 - Pentlicki (77.).
     Barkas: R. Grabowski - Gruszka, Trejmak, M. Grabowski, Bieliński, Szaro (70. Pszczołowski), Brzeziński, Jernat (80. Kacała), Pentlicki, Niesiobędzki (75. Brydziński), Rutkowski (65. Hryckiewicz)
     Żółte kartki: Rutkowski, Trejmak (Barkas).

Komplet wyników 9. kolejki ligi okręgowej gr. II warmińsko-mazurskiej: Błękitni Orneta - Unia Susz 1:0, Warmiak Łukta - Barkas Tolkmicko 1:4, Ewingi Zalewo - GLKS Jonkowo 0:2, Orzeł Janowiec Kościelny - Wel Lidzbark Welski 3:1, GKS Stawiguda - GLKS Miłakowo 2:0, Iskra Narzym - Olimpia Olsztynek 2:1, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Osa Ząbrowo 3:0, Ossa Biskupiec Pomorski - Grunwald Gierzwałd 0:0.