UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bo liczy się sport i dobra zabawa

 
Elbląg, Bo liczy się sport i dobra zabawa
fot. Anna Dembińska
Reklama

Na trybunach siedzieli najwierniejsi kibice - rodzice i bliscy. Na boisku pojawiła się piłka, dwie bramki, koledzy i koleżanki z drużyny, rywale. Tak w skrócie przedstawia się sukces na tegoroczny Skrzat Cup, bo sam występ w połączeniu z zabawą był aspektem najważniejszym. Zobacz fotoreportaż.

Skrzat Cup stał się imprezą cykliczną, organizowanym przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Listopadowa edycja odbyła się łącznie w sześciu miastach w naszym województwie. Zawody w Elblągu dla najmłodszych adeptów piłki nożnej - dzieci z roczników 2013, 2014 i młodszych - zorganizowała Olimpia Elbląg.

- Na tym etapie rozwoju dzieci najważniejszym jest, aby czerpały radość z gry w piłkę, z odpowiednim jednak poziomem zaangażowania, walką do końca i z uśmiechem na twarzy. To projekt mający na celu zachęcić do zabawy przy zachowaniu kompatybilności z aktywnością fizycznej. - poinformował trener Olimpii Tomasz Sambor prowadzący drużynę wraz z Natalią Ostrowską.

Placem gry były trzy boiska w poprzek hali oddzielone tak, aby piłka nie przelatywała po ziemi z boiska na boisko. Liczniejszą grupę oglądaliśmy w roczniku 2013 - łącznie 9 drużyn w tym dwie Olimpii, Concordii oraz Huraganu Morąg, po jednej wystawili El Futbol Elbląg, Zalew Frombork i Młody Piłkarz Morąg. W roczniku 2014 rywalizowały dwie drużyny Olimpii oraz Polonii 2018 Pasłęk, także AMP Futbol Elbląg.

Najważniejszym aspektem była jednak zabawa. Nie prowadzono punktacji za wyniki meczów ani klasyfikacji zdobytych i tym bardziej straconych bramek. Ze zwycięstwa cieszyli się wszyscy uczestnicy, którzy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Ze statystycznego punktu widzenia można jedynie poinformować, że w całych zawodach oglądaliśmy 284 goli.

- Pierwsze tak poważne zawody dla dzieciaków z otoczką turniejową, sędziami, dopingiem, spikerem. Aspekty, które powoli należy wdrażać w rozwój sportowy. Początek przygody, która - mam nadzieję - dla wielu będzie motywacją i zachętą do dalszego trenowania. - podsumował trener Sambor.

Kolejna edycja Skrzata odbędzie się już w przyszłym roku w weekend 22-23 lutego. Olimpia Elbląg wyraziła już akces organizacji kolejnego turnieju.

 

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama