UWAGA!

Boks kobiet na olimpiadzie?

W programie październikowego posiedzenia Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego jest rozważenie propozycji włączenia boksu kobiet do dyscyplin olimpijskich. Trudno dzisiaj przewidzieć, jakie będą ostateczne rozstrzygnięcia, ale panie, w tym także w Polsce i Elblągu, z powodzeniem walczą na ringu. W Gliwicach rozpoczyna się turniej bokserek, w którym uczestniczy Sandra Kruk z UKS „Kontra” Elbląg.

Podopieczna trenera Krzysztofa Stemplewskiego przebywała ostatnio na zgrupowaniu kadry bokserek we Włoszech. Polki w czasie zgrupowania stoczyły dwa mecze z reprezentacją Włoch. Sandra Kruk walcząca w wadze 60 kg jeden pojedynek przegrała, a w drugim zremisowała. W ocenie trenera kadry Leszka Piotrowskiego, zawodniczka elbląskiej Kontry została tymi werdyktami skrzywdzona przez arbitrów. Szkoleniowiec powołał Sandrę Kruk na III Otwarte Mistrzostwa Śląska w boksie kobiet, które 18 września rozpoczęły się w Gliwicach. Jest to mocny turniej, bo uczestnictwo w nim zapowiedziały Ukrainki i Włoszki. W turnieju występować będą kadrowiczki Polski juniorki i seniorki, a to gwarantuje boks na najwyższym poziomie.
     W Gliwicach zapadną rozstrzygnięcia, które z zawodniczek zostaną objęte ostatecznymi przygotowaniami na mistrzostwa świata w Pekinie. Wybranki selekcjonera kadry narodowej od 6 października zbiorą się na konsultacji szkoleniowej. Prowadzone są rozmowy z reprezentacją Francji, która być może dołączy do Polek, a to umożliwi rozegranie dwóch meczów międzypaństwowych. Sandrze Kruk życzymy awansu do kadry Polski na mistrzostwa świata.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama