UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bokserski turniej... z niespodzianką

 
Elbląg, Bokserski turniej... z niespodzianką
fot. AD

W miniony weekend odbył się Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Wiesława Budzińskiego. Była to już czwarta edycja turnieju, którego organizatorem jest Uczniowski Klub Sportowy Kontra Elbląg. Emocji na ringu nie brakowało, odbyła się również niespodziewana uroczystość dotyczącą Sandry Kruk. Więcej zdjęć.

Turniej Wiesława Budzińskiego jest chyba jedynym w Polsce, gdzie osoba, której jest poświęcona żyje i uczestniczy w turniejach. Na pomysł zorganizowania tego typu imprezy sportowej wpadł Krzysztof Stemplewski, trener i prezes uczniowskiego klubu sportowego Kontra Elbląg.
       – Pan Budziński był kiedyś moim wychowawcą, pomagał mi trenować. W związku z tym pomyślałem dlaczego wszyscy robią turnieje osób nieżyjących, jak mogę zrobić turniej osoby żyjącej – mówi prezes Kontry.
       Do udziału w turnieju zaproszono zawodników z trzech województw oraz Obwodu Kaliningradzkiego. W zawodach brały udział również panie. Rozegrano 11 walk w kategoriach kadet junior oraz młodzieżowiec. Trzy spośród walk miały charakter towarzyski. Największe sportowe emocje towarzyszyły kibicom w czasie pojedynków Andrzeja Wasilewskiego (56 kg) i Michała Łoniewskiego (75 kg), którzy boksowali z przeciwnikami z Federacji Boksu Obwodu Kaliningradzkiego. Duże zainteresowanie wzbudziła również walka aktualnej wicemistrzyni świata Sandry Kruk z czołową juniorką świata Justyną Żełobowską. Mimo, iż walka miała charakter towarzyski, obie zawodniczki zaprezentowały się na wysokim poziomie.
       Po zakończonym pojedynku, Zarząd Klubu Kontra oraz sponsorzy nagrodzili Sandrę Kruk za zdobyty w chińskim Qinhuangdao srebrny medal Mistrzostw Świata. Wręczono pamiątkowe statuetki, kwiaty oraz nagrodę finansową. W trakcie turnieju miała również miejsce miła, aczkolwiek niesportowa uroczystość. Na ring ponownie zaproszono Sandrę Kruk, zaraz po niej pojawił się partner bokserki, który na oczach zgromadzonych widzów poprosił Sandrę o rękę. Oświadczyny zostały przyjęte i walki turniejowe toczyły się dalej.
      

 


       Za najlepszą walkę uznano pojedynek Michała Króla (UKS Kontra Elbląg ) z Michałem Marszałem (Boks Fordon Bydgoszcz).
       Najlepszym technikiem z Polski został Jakub Gitlin (MOS Zatoka Braniewo), a za najlepszego technika z ekipy rosyjskiej uznano Ivana Zahakikova (Kaliningrad-Rosja ).
       Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Andrzej Wasilewski (UKS Kontra Elbląg).
       Puchar ufundowany przez Wiesława Budzińskiego trafił do rąk Michała Łoniewskiego, którego wytypowano na najlepszego zawodnika z UKS Kontra Elbląg.
      
       Wyniki poszczególnych walk:
       1. Waga 70 kg, walka towarzyska (niepunktowana) - Kamil Antczak (Kontra Elbląg) - Paweł Mazurowski (Kontra Elbląg);
       2. Waga 66 kg, kadet Norbert Jakubi (Niedźwiedź Kętrzyn) - Piotr Sikorski (Boks Fordon Bydgoszcz) 3:0;
       3. Waga 57 kg, kobiety, walka towarzyska (niepunktowana) - Sandra Kruk (Kontra Elbląg) - Justyna Żełobowska (Niedźwiedź Kętrzyn);
       4. Waga 51 kg, kobiety - Żaneta Cieśla (Kontra Elbląg ) - Izabela Mucha (Sako Gdańsk) 3:0
       5. Waga 70 kg, kadet - Rafał Staszewski (Kontra Elbląg) - Kacper Właśniak (Boks Fordon Bydgoszcz) III r. RSC;
       6. Waga 56 kg, junior - Andrzej Wasilewski (Kontra Elbląg) - Ivan Zaharikov (Kaliningrad - Rosja) 3:0
       7. Waga 60 kg, junior - Michał Król (Kontra Elbląg) - Michał Marszał (Boks Fordon Bydgoszcz) 2:1
       8. Waga 52 kg, młodzieżowiec, walka towarzyska (niepunktowana) - Grzegorz Brynda (Kontra Elbląg) - Arkadiusz Lubomski (Zatoka Braniewo)
       9. Waga 64 kg, junior - Jakub Gitlin (Zatoka Braniewo) - Aleksey Tupikin (Kaliningrad-Rosja) III r. RSC
       10. Waga 80 kg, junior - Artur Kulewicz (Zatoka Braniewo) - Alexandr Gorohov (Kaliningrad -Rosja) 2 : 1
       11. Waga 75 kg, młodzieżowiec - Michał Łoniewski (Kontra Elbląg) - Maksim Żdan (Kaliningrad – Rosja) II r. RSC.
      
      

Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama