Brąz Orłów na mistrzostwach Europy

Elbląg, Sebastian Kłosiński
Sebastian Kłosiński (fot. arch. prywatne)

Dwa brązowe medale przywiozą z mistrzostw Europy łyżwiarze szybcy Orła Elbląg. Sebastian Kłosiński wraz z kolegami z drużyny zajął trzecie miejsce w team sprincie. Taki sam rezultat uzyskał Adrian Wielgat w biegu drużynowym.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie już niebawem, a forma naszego reprezentanta w Pjongchang nadal wysoka. Sebastian Kłosiński udowodnił to na Mistrzostwach Europy w Łyżwiarstwie Szybkim, gdzie polska drużyna z zawodnikiem Orła Elbląg wywalczyła brązowy medal w team sprincie. Drużyna w składzie: Artur Nogal, Piotr Michalski i Sebastian Kłosiński pokonała dystans w czasie 1:21:29, tracąc do drugiego miejsca 0,1 sekundy. Do złota zabrakło 1,91 sekundy.
       W pozostałych startach Sebastianowi Kłosińskiemu nie szło już tak dobrze. Na 500 metrów zajął 14. miejsce (czas 35,84 sekundy), na dystansie dwa razy dłuższym został sklasyfikowany na 9. pozycji (1.10:04 minuty), do zwycięzcy zabrakło 1,20 sekundy.
       W biegu drużynowym polska reprezentacja również zajęła trzecie miejsce. Drużyna w składzie: Jan Szymański, Adrian Wielgat i Zbigniew Bródka dystans wyścigu przejechała w czasie 3:52:60 minuty. Do zwycięzców zabrakło prawie 10 sekund. W drugim swoim starcie - Adrian Wielgat zajął 16. miejsce w wyścigu na dystansie 5 tys. metrów z czasem 6:47:49.
       Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Szybkim odbyły się w rosyjskiej Kołomnie. Przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich łyżwiarzy czekają jeszcze starty w Pucharze Świata w Erfurcie. Wyniki tam uzyskane nie będą miały jednak wpływu na kwalifikacje do igrzysk.