UWAGA!

Brąz Orłów na mistrzostwach Europy

 Elbląg, Sebastian Kłosiński
Sebastian Kłosiński (fot. arch. prywatne)

Dwa brązowe medale przywiozą z mistrzostw Europy łyżwiarze szybcy Orła Elbląg. Sebastian Kłosiński wraz z kolegami z drużyny zajął trzecie miejsce w team sprincie. Taki sam rezultat uzyskał Adrian Wielgat w biegu drużynowym.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie już niebawem, a forma naszego reprezentanta w Pjongchang nadal wysoka. Sebastian Kłosiński udowodnił to na Mistrzostwach Europy w Łyżwiarstwie Szybkim, gdzie polska drużyna z zawodnikiem Orła Elbląg wywalczyła brązowy medal w team sprincie. Drużyna w składzie: Artur Nogal, Piotr Michalski i Sebastian Kłosiński pokonała dystans w czasie 1:21:29, tracąc do drugiego miejsca 0,1 sekundy. Do złota zabrakło 1,91 sekundy.
       W pozostałych startach Sebastianowi Kłosińskiemu nie szło już tak dobrze. Na 500 metrów zajął 14. miejsce (czas 35,84 sekundy), na dystansie dwa razy dłuższym został sklasyfikowany na 9. pozycji (1.10:04 minuty), do zwycięzcy zabrakło 1,20 sekundy.
       W biegu drużynowym polska reprezentacja również zajęła trzecie miejsce. Drużyna w składzie: Jan Szymański, Adrian Wielgat i Zbigniew Bródka dystans wyścigu przejechała w czasie 3:52:60 minuty. Do zwycięzców zabrakło prawie 10 sekund. W drugim swoim starcie - Adrian Wielgat zajął 16. miejsce w wyścigu na dystansie 5 tys. metrów z czasem 6:47:49.
       Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Szybkim odbyły się w rosyjskiej Kołomnie. Przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich łyżwiarzy czekają jeszcze starty w Pucharze Świata w Erfurcie. Wyniki tam uzyskane nie będą miały jednak wpływu na kwalifikacje do igrzysk.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama