Brązowe medale dla Concordii! (piłka nożna)

Elbląg, Brązowe medale dla Concordii! (piłka nożna)
(fot. Concordia Elbląg)

Na trzecim miejscu zakończyli udział w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych piłkarze Concordii. W ostatnim meczu rozgrywek pomarańczowo-czarni wygrali z Lechem Poznań 3:1 (1:1).

Już przed trzecią serią spotkań było wiadomo, że tytuł mistrza Polski zapewnili sobie piłkarze „Kolejorza”. Elblążanie walczyli z Górnikiem Zabrze i Hutnikiem Kraków o pozostałe miejsca na podium. Trener Lecha zdecydował się na wiele zmian w składzie w porównaniu z poprzednimi meczami. Poznaniacy walczyli jednak o wygraną, chcąc zakończyć turniej z kompletem zwycięstw. Grający z „nożem na gardle” piłkarze z Krakusa okazali się godnym rywalem dla nowych mistrzów Polski i kibice na stadionie w Sulejówku zobaczyli dobry mecz.
       Pierwsza połowa była wyrównana. Poznaniacy wyszli co prawda na prowadzenie, ale młodzi elblążanie zdołali wyrównać po trafieniu z rzutu karnego Radosława Bukackiego.
       W drugiej odsłonie piłkarze z Krakusa postawili wszystko na jedną kartę. Concordia zdobyła drugiego gola po uderzeniu Patryka Kiełczyńskiego, a walczących o wyrównanie lechitów dobił w końcowych minutach meczu Michał Marcinkowski.
       Elblążanie wywalczyli trzecie miejsce w Polsce, co jest olbrzymim sukcesem zawodników i trenera Marcina Płuski. Gratulujemy serdecznie!