UWAGA!

Brydż po elbląsku

 Elbląg, Brydż po elbląsku
Fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl)

W miniony poniedziałek (21 listopada) w Akademickim Klubie Brydżowym w Elblągu odbył się Elbląski Jesienny Mityng Brydżowy z udziałem najlepszych brydżystek i brydżystów z Elbląga i okolic.

W konkurencji kobiet i par mikstowych miejsca na podium zajęli: Iwona Smiglin (Elbląg) - Jerzy Kwoczek (Gronowo Górne), II. Anna Dworakowska - Marek Czapliński (Elbląg), III. Rena Bieda - Leokadia Danielewicz (Elbląg), zaś w kategorii open zwyciężyli wirtuozi brydża: Andrzej Fronczak (Elbląg) - Kazimierz Konefał (Nowy Staw) z wynikiem 66,99%. Kolejne miejsca na podium zajęli: II. Jan Chodkiewicz (Braniewo) - Edward Kończak (Frombork) - 63,46%, III. Marek Serdyński (Nowakowo) - Zbigniew Samborski (Elbląg) - 58,33%. Najlepszym duetem z Warmii i Żuław okazała się para Zbigniew Krzepkowski (Braniewo) - Witold Nowicki (Nowy Staw).

W międzyczasie z Indywidualnych Mikstowych Mistrzostw Polski Stowarzyszenia CROSS - osób niewidomych i niedowidzących, które odbyły się w Ustce i i Dusznikach-Zdroju, elblążanie przywieźli medale dla swojego miasta: Jacek Ridinger (złoty medal i tytuł Mistrza Polski), Izabela Listewnik w parze z Adamem Klemento z Bydgoszczy (brązowy medal i tytuł drugiego wicemistrza Polski).

Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego ma zaprosza miłośników brydża na Jesienny Andrzejkowy Mityng Brydżowy, który odbędzie się w poniedziałek (28 listopada) w Pensjonacie "U Aktorów" w Elblągu. Gośćmi specjalnymi będą elblążanie: Andrzej Fronczak, Andrzej Szyc oraz online Andrzej Garstka z Gdyni. Rejestracja przed turniejem do godziny 16:45. Start godz. 17.

Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)