UWAGA!

Brydż z okazji WOŚP

 Elbląg, Brydż z okazji WOŚP
Fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

W środę, 18 stycznia 2023 w Pensjonacie "U Aktorów" spotkali się miłośnicy królewskiej gry z Elbląga i okolic oraz Powiśla i Warmii w rekordowej obsadzie i wzięli udział w nietuzinkowym, prestiżowym turnieju brydżowym z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na starcie stanęło 36 brydżystek i brydżystów, którzy podjęli rywalizację o miejsca na podium. Zawody były pasjonujące, emocji nie zabrakło. Znakomicie zaprezentował się duet: Bogusław Gierulski (Elbląg) - Ryszard Pichla (Braniewo), który w 2-gim segmencie z wielką determinacja i siłą przeszedł do ataku, grając na pełnych obrotach objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca i zwyciężył w pięknym stylu z wynikiem 64,38 proc. Na podium stanęli też Ryszard Mytych - Mariusz Sarnowski (Elbląg) z 60,42 proc. oraz Edward Kończak (Frombork) - Zbigniew Krzepkowski (Braniewo) z 59,37 proc. W finale uczestniczyło 18 duetów. Gratulacje dla zwycięzców!

Nestor brydża Tadeusz Mielko powiedział o zmaganiach tak:

- Przyjechałem na ten prestiżowy turniej z grupą Przyjaciół Brydża, żeby zagrać w elitarnym gronie wspierającym szczytne cele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zawody te zapisały piękną kartę w annałach historii Elbląga i WOŚP. Był to największy turniej w Elblągu w tym roku. Pragnę w imieniu uczestników tej imprezy podziękować organizatorom za profesjonalne i perfekcyjne przygotowanie i organizację turnieju brydżowego WOŚP, który wpłynął pozytywnie na dalszą integrację brydżystek i brydżystów, którzy aktywnie uczestniczyli w tej imprezie wspierającej Wielką Orkiestrę.

Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama