UWAGA!

Brydżem uczcili setną rocznicę

 Elbląg, Brydżem uczcili setną rocznicę
fot. Michał Skroboszewski, arch. portel

W środę, 3 stycznia w Głównym Klubie Brydżowym na Starym Mieście w Elblągu został rozegrany otwarty turniej brydża sportowego z okazji Jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości Polski.

Pasjonatów brydża z Elbląga, Warmii i Żuław powitał prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego, arcymistrz międzynarodowy Bogusław Gierulski. Podziękował uczestnikom za przyjęcie zaproszenia i udział w prestiżowym, patriotycznym turnieju. Powiedział, że stulecie odzyskania niepodległości Polski jest okazją dla uczestników, ich rodzin, przyjaciół i bliskich do poznania historii naszego kraju. Jubileusz jest dumą narodowej niepodległości. Z okazji Nowego Roku życzył wszystkim uczestnikom turnieju, ich rodzinom i bliskim zdrowia, radości, pogody ducha i wiele sukcesów w działalności zawodowej, sportowej i w życiu osobistym. W kierunku podium wystartowało 24 zawodniczek i zawodników z Elbląga, Powiśla, Warmii i Żuław. Po ciekawej i pasjonującej rywalizacji turniej zakończył się zwycięstwem duetu Bogusław Gierulski (Elbląg) - Marek Ratkowski (Dziemiany Kaszubskie) -70,37 proc., którzy wyprzedzili Ireneusza Iwanowa i Jerzego Sukowa (Elbląg) - 58,82 proc. Trzecie miejsce na podium zajęła para mikstowa Regina Wołek -Tomasz Jaworowicz (Elbląg). Dalsze miejsca w top dziesiątce zajęli: 4. Bogdan Jabłoński i Marek Lichocki (Elbląg) - 51,85 proc. 5. Bieda Rena - Marek Czapliński (Elbląg) -51,85 proc. 6 .Marek Serdyński - Waldemar Ślesicki (Nowakowo) - 50,00 proc. 7 . Ireneusz Ciszak - Janusz Ciszak (Elbląg) 49,63 proc. 8. Andrzej Fronczak (Elbląg) - Kazimierz Konefał (Nowy Staw) 49,26 proc. 9. Witold Deorocki - Mieczysław Sokołowski (Elbląg) - 43,33 proc. 10. Marian Grabowski (Braniewo) - Jan Kondrakiewicz (Elbląg) - 41,48 proc. W zawodach brydżowych startowało 12 duetów. Gośćmi specjalnymi jubileuszu byli bliźniacy Ireneusz i Janusz Ciszakowie z Elbląga. - Czujemy się zaszczyceni zaproszeniem na ten prestiżowy turniej z okazji jubileuszu. W rodzinie wielopokoleniowej szanujemy i pielęgnujemy piękne patriotyczne karty historii Polski, dlatego uczestniczyliśmy w pięknym jubileuszu stulecia Odzyskania Niepodległości Polski. Wyrażamy przekonanie, że impreza dostarczyła uczestnikom niezapomnianych patriotycznych wrażeń - powiedzieli bracia.
       Tradycyjnie animatorem i organizatorem turnieju było Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego, które zaprasza miłośników tej królewskiej gry na Otwarty Turniej z okazji Święta Trzech Króli, który odbędzie się w poniedziałek,  8 stycznia w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym w hotelu Pod Lwem w Elblągu,ul. Kowalska 10.  Zapisy do godz. 16:50. Start o godz. 17. Zapraszamy.
      
Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego,
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama