UWAGA!

Brydżowe Grand Prix

 Elbląg, Brydżowe Grand Prix
Fot. Michał Skroboszewski (archiwum portEl)

W miniony poniedziałek (18 października) w elbląskim amfiteatrze brydżowym rozegrano kolejny otwarty regionalny turniej brydżowych par pod hasłem „Elbląska Jesień 2021” z cyklu Grand Prix Elbląga. Gościem specjalnym był 85-letni nestor, Tadeusz Mielko z Elbląga, żywa legenda, ikona elbląskiej galerii sław brydżowych.

W drugiej połowie zawodów do ataku przeszła para: Zbigniew Samboski (Elbląg) - Marek Serdyński, odrabiając niewielkie straty z pierwszej połowy, objęła prowadzenie i rzutem na taśmę zwyciężyła w imponującym stylu z wynikiem 58,74%. Kolejne miejsca na podium zajęli kolejno: Zbigniew Bando (Elbląg) - Zbigniew Listewnik (Elbląg), wynikiem 58%, Marek Lichocki (Elbląg) - Bogdan Jabłoński (Elbląg), wynikiem 56,3%. W kategorii par mikstowych, zwyciężył duet Iwona Śmilgin (Elbląg) - Jerzy Kwoczek (Gronowo Górne).

 

- Na prestiżowy turniej zaprosiłem kolegę Zbigniewa Samborskiego, miłośnika brydża, który ma na koncie wiele nagród i wyróżnień. Zawiesiliśmy poprzeczkę wyżej a w obronie zastosowaliśmy ostry pressing i snajperskie wisty. W końcówce dopisała nam też odrobina szczęścia. Jeśli zdrowie i czas pozwolą chętnie przyjadę ponownie do Elbląga na kolejny turniej z cyklu Grand Prix Elbląga, żeby spotkać się wśród przyjaciół brydża, w kameralnej atmosferze przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych - tłumaczy Marek Serdyński.

Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama