UWAGA!

Brydżyści rywalizowali w Lubominie

 Elbląg, Brydżyści rywalizowali w Lubominie
(fot. archiwum portEl.pl)

Elbląscy brydżyści wzięli udział w otwartych turniejach parach i drużynowych w Lubominie. Gościem specjalnym zawodów był Apolinary Kowalski, arcymistrz międzynarodowy.

Zawody w Lubominie odbyły się w dniach 17-19 września. Elbląg reprezentowali na nich: Anna Dworakowska, Regina Wołek, Bogusław Gierulski, Andrzej Fronczak, Marek Lichocki, Marek Czapliński i Andrzej Szyc, którzy zaprezentowali wysoki poziom gry.

Turniej par wygrali Adam Lonski i Krzysztof Mielnik, a turniej drużynowy Team Scanner w składzie Bogusław Gierulski (Elbląg), Jerzy Skrzypczak (Mrągowo), Erikas Vainikonis (Litwa, Wilno) i Andriej Arlovicz (Białoruś, Mińsk). Zwycięski team otrzymał w nagrodę 10 tys. zł.

Gościem specjalnym zawodów był Apolinary Kowalski, arcymistrz międzynarodowy. A zawody, które na stałe wpisały się w ogólnopolski kalendarz brydżowy, organizował sztab ludzi na czele ze znakomitym brydżystą Adolfem Bocheńskim.

- Brydżystki i brydżyści Elbląga dziękują organizatorowi mityngu za profesjonalne i perfekcyjne przygotowanie tego ogólnopolskiego wydarzenia, wspaniałą atmosferę podczas zawodów, które miały wpływ na integrację królewskiej gry z Warmii, Mazur, Polski i Europy i deklarują już udział w 4. edycji mityngu – mówi Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego.

oprac. red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A Adam Lonski i Krzysztof Mielnik to para z kosmosu!?!? No i dzięki, że redakcja opracowała, a nie zrobiła "wytnij-wklej"z relacji p. Łęckiego. Wreszcie!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    paterek(2021-09-22)
Reklama