UWAGA!

Budowanie kadry Olimpii (piłka nożna)

Na pierwszym po wakacyjnej przerwie treningu Olimpii Elbląg spotkało się 17 piłkarzy, obecny był też zarząd sekcji z prezesem Maciejem Romanowskim. Zajęcia z piłkarzami prowadził trener Jerzy Fiłonowicz.

Kadra Olimpii została uszczuplona o obrońcę Adama Cicherskiego, który rozstał się z klubem ze względów zawodowych. Nie zagra także w elbląskiej jedenastce napastnik Bogusław Lizak, bo nie przyjął warunków finansowych, jakie zaproponowały mu władze klubu.
     Kierownictwo sekcji cały czas poszukuje finansowego wsparcia od sponsorów. Wiadomo bowiem, że na udział elblążan w rozgrywkach III ligi niezbędne jest podwojenie dotychczasowego budżetu sekcji.
     - Szacunkowo potrzeba nam 700 tys. złotych - mówi Maciej Romanowski, prezes sekcji. - Na tę chwilę mamy zapewnione 500 tys. zł i takim budżetem musimy gospodarzyć. Jesteśmy w trakcie rozmów z piłkarzami, którzy wywalczyli awans do III ligi, proponujemy im pewną stałą kwotę i premie od zdobytych punktów. Jeszcze nie wszyscy zdecydowali się na takie rozwiązanie. Nowego klubu na południu Polski poszukuje Krzysztof Wierzba, który nie przeszedł testów w gdyńskiej Arce. Spodziewam się, że ostatecznie z dotychczasowymi zawodnikami dogadamy się jeszcze w tym tygodniu.
     Drużynę beniaminka III ligi mają wzmocnić nowi piłkarze, ale dopiero po serii spotkań testowych, jakie ma w programie trener Andrzej Bianga. Ich nazwiska powinny być już znane pod koniec przyszłego tygodnia. Pierwszy test-mecz, na który zaproszono kandydatów ubiegających się o grę w elbląskim zespole, Olimpia rozegra w nadchodzącą sobotę o godz. 17 w Gdyni z I ligową Arką na głównej płycie stadionu.
     - Kadrowe wzmocnienia są niezbędne przed III ligową premierą - mówi Andrzej Bianga - jednak trzon zespołu stanowić będą piłkarze, którzy wywalczyli awans do III ligi. Wzmocnią nas, po dokładnej analizie, faktycznie najlepsi z kandydatów. Musimy się liczyć z finansowymi możliwościami klubu, a „pospolitego ruszenia” nie przewidujemy. Władze samorządowe miasta znają nasze finansowe problemy i zapowiadają wsparcie w tym względzie, ale będzie to bardziej odczuwalne dopiero po przyjęciu przez Radę Miejską budżetu na rok 2007.
     
Andrzej Minkiewicz – Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • no i mamy wreszcie znowu III ligę - najlepsza reklama miasta Elbląga to S P O R T -przy Prezydencie dziala Biuro Promocji Miasta ----- macie okazję się wykazać / jeżeli potrzebujecie życzliwych i pomocnych to ja do nich należę zadzwoń tel. 509 725 633
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    z.matl.(2006-07-07)
Reklama