UWAGA!

Burleska w Elblągu (taniec towarzyski)

Elbląg, Burleska w Elblągu (taniec towarzyski)
fot. nadesłana

13 września br. Elbląg ponownie będzie gospodarzem zawodów tanecznych najwyższej rangi. Tym razem będą to Mistrzostwa Polski Formacji Tanecznych, które zrealizowane zostaną w Centrum Sportowo-Biznesowym. Przez ostatnich kilka dni obie elbląskiej formacje, intensywnie trenowały przygotowując się do Mistrzostw. Burleska to nowy układ Formacji Lotos-Jantar. Młodszy zespół Jantar-Elbląg wystąpi z układem Mamma Mia.

Ostatnie takie wydarzenie można było podziwiać w 2009 roku. Organizatorem tego typu przedsięwzięć zawsze jest Stowarzyszenie „Jantar” i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Mistrzostwa to nie tylko wyzwanie dla organizatora, ale także dwóch elbląskich formacji standardowych - zespołu LOTOS-Jantar oraz Jantar-Elbląg. Od poniedziałku aż do dnia dzisiejszego obie formacje intensywnie trenowały pod okiem Ariane Schiessler drugiego trenera i zarazem choreografa formacji. Był to kolejny cykl przygotowań do startu na najważniejszych rangą zawodach w kraju.
       Podczas szkolenia wszyscy tancerze pracowali nad kondycją, sprawnością i wytrzymałością. Jednak najważniejszym zadaniem była nauka choreografii, jaką formacje zaprezentują na zawodach. Młodszy zespół Jantar-Elbląg wystąpi z układem Mamma Mia do muzyki ABBY. Jest to układ, którego młoda formacja nigdy jeszcze nie wykonywała. Choreografię tę tańczyli starsi koledzy z LOTOS-Jantar. Jantar Elbląg zaprezentuje jego odświeżoną wersję z nowymi rozwiązaniami.
       Przed starszą Formacją LOTOS-Jantar stoi trudniejsze zadanie ponieważ przygotowują zupełnie nowy układ. Będzie to „Burleska” do muzyki Christiny Aguilery. Tancerze z treningów wychodzili bardzo zmęczeni, ale o nowej choreografii mówili z entuzjazmem.
       - Treningi były bardzo intensywne – mówi Sebastian Rutkowski, tancerz Formacji LOTOS-Jantar - Układ oddaje klimat Burleski i jest całkowicie inny niż poprzedni program „Tribute to Michael Jackson”, bardziej dynamiczny z dużą ilością elementów akrobatycznych, podnoszeń i obrotów. W tej choreografii prym wiodą partnerki i eksponowane są kobiece wdzięki.
       - Choreografia „Burleski” jest bardzo szybka – dodaje jedna z tancerek Formacji Standardowej LOTOS-Jantar – Są tam prawie same quick stepy, (quick step to najszybszy z tańców standardowych) nie ma chwili odpoczynku. Ponadto jest dużo nowych rysunków i rozwiązań, jakich jeszcze nigdy nie tańczyliśmy. Do tej pory podczas treningów wykonaliśmy bardzo dużą pracę, ale jeszcze spory wysiłek przed nami. Myślę, że końcowy efekt bardzo spodoba się widzom.
       Do nowych układów zawsze szyje się nowe stroje, które są dodatkową atrakcją każdej prezentacji. – Na razie widziałyśmy projekt sukienek i bardzo nam się podoba – opowiadają tancerki Formacji LOTSO-Jantar - Sukienki są widowiskowe, bardzo eleganckie, mocno wydżetowane i oddają klimat Burleski.

       Szkolenia dla Formacji Standardowej LOTOS-Jantar w ramach zadania „Cykl szkoleń i startów zawodników sportowego tańca towarzyskiego” realizowany jest przy wsparciu Prezydenta Elbląga.
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama