Cenne zwycięstwo elbląskiego Startu (piłka ręczna)

Pomimo obciążeń spowodowanych poważnymi ubytkami w kadrze zespołu, elbląski Start w meczu 9. kolejki ekstraklasy piłki ręcznej kobiet pokonał na wyjeździe 32:30 (18:16) AZS Politechnikę Koszalińską. To bardzo cenne zwycięstwo elblążanek, bo pozwala drużynie Startu na utrzymanie kontaktu z zespołami środka tabeli.

Początek spotkania dla gospodyń, które w 6. min prowadziły 3:2, ale elblążanki nie odpuściły. Grając rozważnie w obronie, starając się nie popełniać błędów, remisowały 5:5 już w 9. min pojedynku. Miejscowe prowadzone przez doświadczoną Joannę Dworaczyk z powodzeniem wypracowały minimalną przewagę. Elblążanki nie rezygnowały i od stanu 15:15 w 27. min meczu ponownie przyspieszyły, dorzuciły trzy bramki tracąc jedną i zeszły na przerwę z dwoma bramkami przewagi.
       Po wznowieniu gry koszaliniankom w 34. min udało się doprowadzić do kolejnego remisu 18:18, ale zawodniczki Startu wykorzystały wykluczenie z gry na 2. min Joanny Dworaczyk i prowadziły 20:18. Emocji nie brakowało, bo miejscowe jeszcze w 51. min remisowały 27:27. Konieczne zmiany w składzie elblążanek dokonywane przez trenera Andrzeja Drużkowskiego nie miały wpływu na grę jego drużyny. Wszystkie dziewczyny walczyły bardzo ambitnie i w ostatnich minutach meczu, głównie dzięki skuteczności rzutowej Magdaleny Dolegało i Anny Lisowskiej, przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Start pokonał Politechnikę w Koszalinie 32:30.
       Składy drużyn
       AZS: Kwiecień, Morawiec – Dworaczyk 7, Całużyńska 6, Janaczek 3, Łabul 3, Olek 3, Błaszczyk 2, Leśkiewicz 2, Zaniewska 2, Szostakowska, Tarczyluk.
       Start: Miecznikowska, Kordunowska – Dolegało 7, Szymańska 7, Lisowska 6, Sądej 4, Knoroz 3, Pełka-Fedak 3, Cekała 1, Stradomska 1, Grudka, Szklarczuk.