Cenny remis „wózkarzy” (piłka ręczna)

Elbląg, Cenny remis „wózkarzy” (piłka ręczna)
(fot. Paweł Serocki)

Tym razem naprawdę niewiele brakowało, by doszło do niespodzianki i zasłużonego sukcesu elblążan. Przyjezdnym sprzyjali arbitrzy, nie dostrzegając ich brutalnych akcji w atakach, po których zaliczali rzucane przez zawodników Chrobrego bramki. Techtrans Darad Elbląg - AMD Chrobry Głogów 28:28 (11:13).

Po 17 minutach goście prowadzili 7:5 i w chwilę później karę dwóch minut otrzymał Łukasz Cielątkowski. Elblążanie nie rezygnowali z wyrównania i cel osiągnęli w 20 min. po bramce Jakuba Fonferka. W 23 min. na 2 karne minuty boisko opuścił ponownie Cielątkowski, a w minutę później Michał Janusiewicz i Chrobry wyszedł na prowadzenie 10:8. Elblążanie nie zdołali odrobić strat bramkowych do przerwy.
     „Wózkarze” odżyli po wznowieniu gry. Do 36 min. zdobyli cztery bramki, nie tracąc żadnej, i objęli prowadzenie 15:13. W chwilę później Tomasz Stankiewicz obronił rzut karny Adriana Marciniaka. Szybki sukces zdekoncentrował elblążan. Proste, niewymuszone błędy wykorzystali głogowianie i w 39 minremisowali 16:16. Później trwała obustronna kanonada i remis za remisem. W 53 min. po bramce Jakuba Foferka z kontry elblążanie prowadzili 25:24. Wówczas ponownie dali znać o sobie arbitrzy, wykluczając z gry Janusiewicza. W 57 min. na karach przebywali prawie równocześnie Łukasz Januszewski i Jakub Fonferek, ale to elblążanie rzucili trzy bramki i pomimo kolejnego wykluczenia Janusiewicza, który zobaczył czerwona kartkę z gradacji kar, w 60 min. prowadzili 28:27. Na kilkanaście sekund do gwizdka kończącego mecz remis dla Chrobrego uratował Grzegorz Piotrowski.

Składy drużyn
     Techtrans Darad: Głębocki, Wróbel, Stankiewicz - Cielątkowski 6, Perwenis 1, Borsukowicz 4, Korzeniowski 1, Januszewski, Stankiewicz, J. Fonferek 3, Janusiewicz 4, Babicki 3, Malandy 6. Trener Jakub Fonferek. Kary 16 min.
     Chrobry: Kotliński, Pitoń - Różański 1, Marciniak 6, Kubisztal, Świtała, Piotrowski 9, Kuta 1, Wolski, Marhun, Piwko 9, Łuczyk, Wita 2. Trener Jarosław Cieślikowski. Kary 12 min.
     Sędziowali: Baranowski (Warszawa) i Lemanowicz (Płock). Widzów 600.

Dwugłos trenerów
     Ludwik Fonferek, Techtrans Darad: - Nie mam pretensji do zawodników, bo zagrali ambitnie. Słabiej wypadli bramkarze. Mecz był do wygrania, gdyby nie fatalne decyzje arbitrów. Przed nami arcyważny mecz w Piotrkowie Trybunalskim.
     Jarosław Cieślikowski, Chrobry: - Nie mogę być zadowolony z postawy swoich zawodników. Dwa błędy przy naszym prowadzeniu zadecydowały o wyniku meczu. Przed fazą play off musimy popracować solidniej na treningach.

W innych meczach: Olimpia Piekary Śląskie - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:25(12:10), Azoty Puławy - BRW Stal Mielec 25:24 (14:11), Vive Kielce - Śląsk Wrocław 29:19 (13:8), MMTS Kwidzyn - MBM Zagłębie Lubin 33:37 (13:17), Traveland Społem Olsztyn - Wisła Płock 30:29 (14:11).