UWAGA!

Cięcia finansowe we wszystkich elbląskich klubach

Elbląg, Cięcia finansowe we wszystkich elbląskich klubach
(fot. PS)

Informowaliśmy o finansowej barierze, jaka na skutek cięć w budżecie miasta na rok 2010 stanęła przed piłkarską drużyną II ligowej Olimpii. Problem dotyczy wszystkich elbląskich klubów uczestniczących w rozgrywkach ligowych, także grających w ekstraklasie piłkarek ręcznych Startu i I ligowego zespołu szczypiornistów Wójcik Meble Techtrans.

W obu klubach decyzje o zmniejszeniu środków na stypendia zawodników z dotacji miejskiej zaskoczyły ich kierownictwa. Prezes Startu Stanisław Tomczyński w rozmowie z nami poinformował, że będzie zabiegał o pozyskaniu dodatkowych środków finansowych z innych źródeł, bo dla klubu priorytetem jest wywiązanie się z zobowiązań kontraktowych jakie ma wobec zawodniczek. Prezes ma nadzieję, że sprawa znajdzie pozytywne rozwiązanie. W innej sytuacji klub będzie zmuszony do zaproponowania piłkarkom nowych stawek w aneksach do dotychczasowych kontraktów.
       Podobnie wygląda sytuacja w I ligowej drużynie piłkarzy ręcznych Wójcik Meble Techtrans. Kierownik klubu Jerzy Kruszewski stwierdził, że kwota o jaką zmniejszono dotację, to roczne zobowiązania klubu wynikające z kontraktów dla dwóch piłkarzy. Na czwartek (21 stycznia) zaplanowano nadzwyczajne posiedzenie zarządu klubu, podczas którego podjęte zostaną konkretne decyzje. Dotychczasowi sponsorzy drużyny na bieżąco wywiązywali się z przyjętych zobowiązań finansowego wspierania piłkarzy ręcznych. Ewentualne dodatkowe obciążenia wobec wzrostu od nowego roku prawie wszystkich kosztów utrzymania ich firm mogą być przez nich nie przyjęte.
       Przedstawiciele obu klubów jednoznacznie stwierdzili, że zrobią wszystko, by utrzymać elbląskie drużyny piłki ręcznej w rozgrywkach ligowych.
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • I pięknie. Genialny budżet i propaganda sukcesu z jednej strony a z drugiej: odgórne obcięcie budżetów (jak widac bez informowania o tym fakcie) i dotacji. 2010 r to wyglądą na skazanie na śmierc albo na wegetację elblaskiego sportu, kultury itd. Oby do wyborów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Skiner(2010-01-19)
 • pisalem juz ostatnio ze to skandal ze przy najwiekszym budzecie w historii miasta obcina sie i tak zenujaco niskie wydatki na sport. jesli juz komus obcinac to tym druzynom ktore graja w niskich ligach lub sa przedstawicielami beznadiejnych dyscyplin (przyklady do obciecia kasy: kluby bokserskie, kajakarskie, lekkoatletyczne, tenisowe, Concordia E. , ZKS Olimpia E. , Atak, ORzel i Grupa Wodna ) 3 najwieksze kluby nie powinny miec mniejszych dotacji, a te kluby to Olimpia, Start i Techtrans
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ArnoldUPR(2010-01-19)
 • arnold ty zaślepieńcu czy sport to tylko piłka nozna w patologicznej olimpii?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kostyr(2010-01-20)
 • Beznadziejne to jest stwierdzenie, że jakimś klubom lub dyscyplinom się nie należy, rozwój kultury fizycznej wychowania poprzez sport nie ogranicza się tylko do dwóch lub trzech dyscyplin. Na szczęście większość ludzi myśli inaczej a na nieszczęście w naszym mieście zabijają sport.
 • Kasa na sport musi się znaleźć!!! Aby do wyborów!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wscieklus(2010-01-20)
 • SKANDAL, SKANDAL i jeszcze raz SKANDAL!!!!! Dlaczego w innych miastach można, tylko nie w Elblągu? Co za ludzie rządzą tym miastem? Dobrym biznesem chyba będzie produkcja taczek.
 • Caly sportowy Elblag powinien zrobic protest, pikete!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Techtranssssssss(2010-01-20)
 • I bardzo dobrze. Tnijcie jak najwięcej. A te pieniądze przekażcie na kulturę. [Której wśród kibiców niestety nie widać. .. ]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pan Zbyszek(2010-01-20)
 • Gdyby miasto ograniczyło bzdurne imprezy, to byłyby oszczędności. Jeden z przykładów:"W Elblągu od trzech lat organizowana jest uroczysta gala inaugurująca obchody Dni Papieskich, której organizatorami są: Jego Ekscelencja Ks. Bp Jan Styrna oraz Prezydent Elbląga Henryk Słonina. Podczas uroczystości wręczane są Elbląskie Nagrody TUUS przyznawane osobom zaangażowanym w promocję człowieka, pracę charytatywną oraz działalność edukacyjno – wychowawczą. "
 • niech sponsorzy sie wykaza dostaja. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  krogulec(2010-01-20)
 • Zamiast protestu "cały sportowy Elbląg" może zrobić ściepę i dosypać zawodnikom to tych "sukcesów". Mogło by się jednak okazać że nie starczyłoby nawet na mineralną dla zawodników. Dlaczego cały sportowy Elbląg zmusza do wyrzucania publicznych pieniędzy w błoto.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ki-bolek(2010-01-20)
 • macie swojego prezydenta. .załosne, stutysieczne miasto nie ma dobrej druzyny, wybierzcie kolejnego komucha, na pewno cos sie zmieni. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  naiwny(2010-01-20)
Reklama