UWAGA!

CLJ: Ostatnie rozdanie

 
Elbląg, CLJ: Ostatnie rozdanie
fot. nadesłana

Rezultat meczu Olimpia - Escola powinniśmy znać od 4 listopada, ale w pierwotnym terminie mecz się nie odbył. Potwierdziły się jednak informacje, że do konfrontacji dojdzie w najbliższą niedzielę (25 listopada). Mecz odbędzie się na sztucznym boisku przy ul. Skrzydlatej.

Będzie to decydujące starcie, ostateczne, w kontekście pozostania Olimpii w Centralnej Lidze Juniorów. W zbliżającym się meczu tylko podopieczni trenera Przybyły grają o “coś”. Przed spotkaniem Olimpia jest na miejscu zagrożonym spadkiem i tylko zwycięstwo oznacza utrzymanie i grę w CLJ U-17 także wiosną. Escola Warszawa bez względu na wynik, ligę zakończy na drugim miejscu.
       - Nic innego nam nie pozostało jak dać z siebie wszystko i czekać na efekt. Zrobiliśmy wszystko żeby jak najlepiej się przygotować. Chłopaki są już podmęczeni najdłuższym i najcięższym sezonem w ich dotychczasowej karierze, dlatego zeszliśmy trochę z obciążeń, głównie pracujemy nad taktyka pod przeciwnika - poinformował trener Olimpii, Karol Przybyła.
       Można dywagować czy decyzja o wyznaczeniu nowego terminu jest w ogóle adekwatna do okoliczności nie rozegrania pierwszego meczu, czy wobec nie przyjazdu gości nie należał się walkower dla Olimpii. Awaria autokaru pozostaje kwestią dyskusyjną czy jest wystarczająca na przełożenie spotkania. Wobec bazy boisk jakimi dysponujemy w Elblągu, mecz można było rozegrać wspomnianego 4 listopada później niż planowana godz. 12. Nic nie stało na przeszkodzie na poczekanie na przyjezdnych i zagranie przy sztucznym oświetleniu przy ul. Skrzydlatej. To tylko opinia, mało istotna z faktami, ale pozostawiająca wątpliwości. W każdym razie niedzielny termin (25 listopada) jest potwierdzeniem wcześniejszych słów trenera Przybyły, który przewidział taki scenariusz.
       Ostatnią kolejkę sezonu drużyny zupełnie inaczej wspominają. Olimpia o meczu z Legią chce jak najszybciej zapomnieć, bo przydarzyła się sromotna przegrana aż 0:6. Escola wygrała z MOSP Białystok 5:1. Istotnym wynikiem dla Olimpii była także wygrana Jagielloni Białystok 2:0 z Polonią Warszawa, bo dzięki zwycięstwu Jaga wyprzedziła żółto-biało-niebieskich o 3 punkty.
       - Dziś (czwartek 22 listopada) mamy spotkanie integracyjne, żeby trochę przewietrzyć głowy i podbudować się mentalnie. Wiem, że chłopaki dadzą z siebie wszystko, ale jak zawsze boisku zweryfikuje czy nasze miejsce jest w CLJ czy lidze wojewódzkiej. Wszyscy jednak jesteśmy dobrej myśli i wierzymy w zwycięstwo - dodał trener Przybyła.
       Mecz w niedzielę (25 listopada) o godz. 16. na stadionie przy ul. Skrzydlatej. Wejście darmowe.
      

       Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama