CLJ U-15: Olimpia się utrzymała

Elbląg, CLJ U-15: Olimpia się utrzymała

Kolejkę przed zakończeniem ligi jesiennej Trampkarze Olimpii zapewnili utrzymanie w najwyższych rozgrywkach młodzieżowych w Polsce tym samym osiągając zamierzony cel. Dodatkowo są pierwszą drużyną z Akademii, która nie kończy przygody w CLJ na jednej rundzie.

Składowych dotyczących utrzymania było sporo, ale - co najważniejsze - Olimpia zapewniła utrzymanie bez oglądania się na wyniki innych zespołów. Warunkiem była wygrana w 13. kolejce z Talentem Białystok i żółto-biało-niebiescy wywiązali się z zadania wzorowo, wygrywając 3:0.

Lekkim problemem wydawał się brak dwóch podstawowych zawodników, jednak absencje zawsze oznaczają szansę dla innych. Dodatkowo elblążanie musieli poradzić sobie z presją wynikającą z walki o utrzymanie. - Tylko zwycięstwo dawało pewne utrzymanie bez potrzeby spoglądania na wyniki w innych meczach, które w ostatnim czasie, mówiąc delikatnie, były co najmniej dziwne. - poinformował trener Olimpii Rafał Starzyński prowadzący drużynę wraz Bohdanem Konarzewskim.

Od pierwszego gwizdka mecz był dość wyrównany i żadna z drużyn nie zdołała zdominować przeciwnika. - Z naszej strony wyraźnie brakowało skrzydłowych, którzy chcieliby dostać piłkę prostopadłą, a nie włączać się za każdym razem do rozegrania i budowania gry. - dodał trener Starzyński. Taki stan rzeczy powodował, że jedyną możliwością było zagranie piłki prostopadłej do środkowego napastnika co znacząco ułatwiało grę gościom w defensywie. W tym czasie jednak Olimpia potrafiła dwa razy poważnie zagrozić bramce Talentu, ale brakowało podsumowania w postaci goli. Bardzo blisko objęcia prowadzenia byli natomiast goście, którzy po rzucie wolnym trafili w słupek.

W drugiej połowie zaczęła się zarysowywać lekka przewaga żółto-biało-niebieskich, którzy częściej posiadali piłkę. Efektem lepszej gry była bramka w 57 minucie autorstwa Kordiana Stolarowicza, który wykorzystał podanie Mateusza Głowińskiego. Gol podziałał na Olimpię jak antidotum na stres, wyraźnie spadła presja wyniku. Trampkarze zaczęli grać swobodniej i coraz częściej zagrażali bramce gości. Przewaga potwierdziła się w 77 minucie - podwyższył Wojtek Stróżewski finalizując podanie Marka Mostowca, a minutę później wynik ustalił Mateusz Głowiński, któremu ponownie podawał Marek Mostowiec.

- Zwycięstwo zasłużone, aczkolwiek nie odniesione po jakiejś fenomenalnej grze. Mimo wszystko utrzymaliśmy się w CLJ U-15 bez oglądania się na innych, co według mnie jest niewątpliwie dużym sukcesem, bowiem - jeśli dobrze się orientuję - to pierwszy taki przypadek w naszej Akademii. Gratuluję zawodnikom i liczę, że dalej będą godnie reprezentować klub, miasto oraz województwo w tych elitarnych rozgrywkach. Przypominam jednak chłopakom, że bez ciężkiej pracy na treningach, efekty się nie pojawią. - podsumował trener Starzyński.

Olimpia - Talent Białystok 3:0

Kordian Stolarowicz, Wojciech Stróżewski, Mateusz Głowiński

Olimpia: Damian Kowalczyk, Artur Łąpieś, Bartek Leszczyński, Kordian Stolarowicz, Tomek Łoś, Filip Sznajder, Filip Kasprzykowski, Jan Piróg, Szymon Grączewski, Mateusz Głowiński.

Na zmiany wchodzili: Wojtek Stróżewski, Marek Mostowiec, Dawid Olejniczak, Bartek Gumiński, Kacper Łaszak, Michał Tyburski, Krzysiek Rokita

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl