UWAGA!

Co słychać w Concordii

 Elbląg, Przed piłkarzami Concordii walka o obnę trofeum
Przed piłkarzami Concordii walka o obnę trofeum (fot. Sebastian Malicki, arch. portEl.pl)

W poniedziałek (1 czerwca) piłkarze i sztab szkoleniowy Concordii rozmawiali z prezesem klubu o swojej przyszłości. W tym tygodniu pomarańczowo-czarni wracają do treningów. Prawdopodobnie w ostatnim tygodniu lipca rozegrają mecze Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Rozgrywki prowadzone przez Wojewódzki Związek Piłki Nożnej zostały (w zasadzie) zakończone. Sezon w ligach seniorskich został przerwany: awans wywalczyły zespoły, które w momencie przerwania rozgrywek znajdowały się na miejscach premiowanych awansem, z ulgą mogły odetchnąć drużyny będą ce na miejscach spadkowych – spadków w 2020 r. nie będzie.

Grupa pierwsza III ligi prawdopodobnie wystartuje 8 sierpnia. Już wiadomo, że ze względu na brak spadków będzie większa o czterech beniaminków i być może spadkowicza (ów?) z II ligi. Na dziś Legionovia Legionowo ma niewielkie szanse na utrzymanie na trzecim szczeblu rozgrywek. Czy do zespołu z Mazowsza ktoś dołączy dowiemy się pod koniec lipca. W związku z tym grupa pierwsza III ligi może liczyć nawet 24 zespoły.

- Pojawiły się takie głosy, aby w przyszłym sezonie jesienią rozegrać jedną rundę systemem każdy z każdym, na wiosnę podzielić ligę na dwie części: górna połowa grałaby o awans, dolna o utrzymanie. Wiosenne mecze grane byłyby już systemem mecz i rewanż – zdradza Adam Boros, trener Concordii Elbląg.

Zanim jednak pomarańczowo-czarni zagrają w III lidze, czeka ich rywalizacja o Wojewódzki Puchar Polski. W grze pozostało już tylko osiem drużyn.

- Zakładamy, że dojdziemy do finału – mówi Adam Boros.

W tym tygodniu pomarańczowo-czarni wznowią treningi. W poniedziałek sztab szkoleniowy i piłkarze byli na rozmowach z zarządem klubu na temat przyszłości swojej i drużyny.

- Biorąc pod uwagę trudną i dziwną sytuację jaką mamy obecnie, podjęliśmy decyzję o wznowieniu treningów. Przez pierwsze dwa tygodnie chcemy się policzyć, zobaczyć kto zostaje, a kogo już nie będzie i rozpocząć treningi – zdradza trener Concordii.

W planach jest rozegranie serii sparingów z zespołami III i IV ligi: GKS Przodkowo, Wierzycą Pelplin, GKS Wikielec, Zatoką Braniewo, Huraganem Morąg i Bałtykiem Gdynia. Miejsca i godziny meczów są do ustalenia. Trzy terminy (22, 25, 29 lipca) Concordia zarezerwowała na mecze Wojewódzkiego Pucharu Polski. Zdobywca wojewódzkiego trofeum musi być wyłoniony do 15 sierpnia.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama