Concordia przegrała z Górnikiem (piłka nożna)

Elbląg, Concordia przegrała z Górnikiem  (piłka nożna)

W pierwszym meczu finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Concordia nie sprostała Górnikowi. Nasza drużyna uległa zabrzanom 1:4 (1:1).

Spotkanie zostało rozegrane na stadionie Drukarza Warszawa. Młodzi elblążanie grali bardzo dobrze w pierwszej połowie spotkania. Concordia co prawda przegrywała od 16 minuty pojedynku, ale ambitnie grający pomarańczowo-czarni wykorzystali jedną z dwóch doskonałych okazji bramkowych i wyrównali jeszcze przed przerwą. Na listę strzelców wpisał się Dawid Załucki. Niestety w drugiej połowie faworyzowany Górnik Zabrze podkręcił tempo i zaaplikował piłkarzom z Krakusa trzy gole.
       Przypomnijmy, że nasi młodzi piłkarze rywalizują w medale Mistrzostw Polski z Górnikiem, Hutnikiem Kraków i Lechem Poznań. W drugim dzisiejszym meczu Lech pewnie pokonał Hutnika 2:0. Drużyny grają systemem „każdy z każdym”. Kolejnym rywalem Concordii będą w sobotę młodzi krakowianie. Wydaje się, że najbliższy pojedynek zdecyduje o tym, czy pomarańczowo-czarni zdołają wywalczyć miejsce na podium.
       Spotkanie z Hutnikiem zostanie rozegrane w sobotę o godz. 10.30 w Sulejówku. W drugim meczu tego dnia Górnik zagra z Lechem.

Concordia Elbląg - Górnik Zabrze  1:4 (1:1)

Dawid Załucki 36 - Bartosz Bogacz 16, Rafał Lewandowski 53, Bartosz Pikul 67, Filip Robel 72

Concordia: Kamil Banasiak - Krzysztof Niburski, Przemysław Duszak, Michał Marcinkowski (67' Patryk Kiełczyński), Krystian Szczepański - Mariusz Pelc, Radosław Bukacki, Bartłomiej Lubiejewski, Michał Kwiatkowski - Damian Weber - Dawid Załucki (80' Paweł Pelc).
       Górnik: Bartosz Poloczek - Paweł Dryk (75' Mateusz Kulanek), Łukasz Saborowski, Rafał Lewandowski, Michael Zuzel - Remigiusz Hojka (60' Brajan Kalbarczyk), Miłosz Turewicz, Michał Trąbka (80' Sebastian Weremko), Michał Chmurczyk (68' Filip Robel) - Bartosz Pikul - Bartosz Bogacz (75' Patryk Maciaszczyk).