Concordia przegrała z Motorem (piłka nożna)

Elbląg, Motor strzelił Concordii cztery gole w dziesięć minut
Motor strzelił Concordii cztery gole w dziesięć minut (fot. Anna Dembińska)

Sobotnie spotkanie przy Agrykola miało niecodzienny przebieg. Pomarańczowo-czarni zdobyli prowadzenie na początku meczu, ale potem na boisku panował Motor. Lublinianie już w pierwszej odsłonie strzelili cztery gole i wygrali 4:2 (4:1). Zobacz zdjęcia.

Nie tak miało być
       Concordia grała dobrze w ostatnich pojedynkach i kibice pomarańczowo-czarnych spodziewali się punktowej zdobyczy w meczu z Motorem. Niestety goście wykazali się niezwykłą wprost skutecznością. Na gola miejscowych odpowiedzieli czterema trafieniami w ciągu dziesięciu minut i było „po meczu”.

Motor jak wytrawny bokser

Początek meczu ułożył się idealnie dla elblążan. Już po pierwszej ofensywnej akcji Concordia prowadziła 1:0. W sytuacji sam na sam z bramkarzem przyjezdnych Pawłem Lipcem znalazł się Marcin Martynowicz i pewnie trafił do siatki. W 25 min. pomarańczowo-czarni mogli podwyższyć wynik. Po dośrodkowaniu z prawej strony Michała Kiełtyki nad poprzeczką strzelił Patryk Galeniewski. Gdyby w tej sytuacji padła bramka zapewne spotkanie potoczyłoby się zupełnie inaczej. Niestety zamiast bramki dla gospodarzy padły cztery gole dla gości i to w ciągu zaledwie dziesięciu minut. Najpierw do siatki trafił Maciej Tataj, który dobił piłkę z bliskiej odległości po interwencji Hieronima Zocha. Po chwili kibice Motoru cieszyli się z prowadzenia. Z rzutu wolnego gola zdobył Damian Kędzior. Lublinianie panowali na boisku i niczym bokser punktowali rywala. Po kolejnej akcji było już 3:1. Dośrodkowanie w pole karne zamienił na bramkę Tataj. Kolejne dwie minuty i znowu radość w sektorze gości. Po akcji Grzegorza Bronowickiego wynik do przerwy ustalił dobrze znany elbląskim kibicom Tomasz Sedlewski.

Nieudana pogoń za Motorem

W drugiej połowie pomarańczowo-czarni starali się odwrócić losy meczu, ale goście skutecznie pilnowali wypracowanej przed przerwą przewagi. Pięć minut po zmianie stron nadzieje kibicom gospodarzy dało trafienie Galeniewskiego. Zawodnik Concordii w sytuacji sam na sam z bramkarzem minął interweniującego Lipca i trafił do pustej bramki. Gospodarze walczyli o kontaktowego gola, ale męczyli się w ataku pozycyjnym, a pewnie grający w defensywie lublinianie rozbijali ich ataki. Motor mógł nawet podwyższyć wynik. Na kwadrans przed końcem sytuacji z bliskiej odległości nie wykorzystał Tataj.

Trudna walka o utrzymanie

W tym sezonie z II ligi spada aż dziesięć ekip (z każdej grupy) i będzie bardzo ciężko o utrzymanie. Wydawało się, że dzisiejszy mecz pozwoli elblążanom na wydostanie się ze strefy spadkowej, stało się jednak inaczej i po spotkaniu cieszyli się piłkarze i kibice gości. Concordia musi szukać punktów w kolejnych pojedynkach. W najbliższym jej rywalem będzie Wisła Puławy.

Concordia Elbląg – Motor Lublin 2:4 (1:4)

Martynowicz 5, Galeniewski 50 – Tataj 27,35, Kędzior 30, Sedlewski 37

Żółte karki: Szuprytowski, Lepczak (Concordia) – Koziara, Gamla (Motor)
       Sędziował: Artur Ciecierski (Warszawa)
       Widzów: 150

Concordia Elbląg: Zoch – Szuprytowski, Galeniewski (81' Nowotka), Stępień R., Lepczak, Uszalewski, Korzeniewski, Broniarek, Zejglic (70' Nadolny), Martynowicz (78' Szmydt), Kiełtyka
       Motor Lublin: Lipiec – Falisiewicz, Udarević, Wróblewski, Bronowicki, Król, Ptaszyński (82' Gamla), Jaroń, Sedlewski, Kądzior (69' Koziara), Tataj

Zobacz tabelę II ligi.

Wyniki 7. kolejki grupy wschodniej II ligi:
       Olimpia Zambrów - Pelikan Łowicz 2:0, Stal Stalowa Wola - Legionovia Legionowo 2:0, Garbarnia Kraków - Znicz Pruszków 0:0, Wigry Suwałki - Olimpia Elbląg 3:0, Siarka Tarnobrzeg - Stal Mielec 1:1, Pogoń Siedlce - Wisła Puławy 3:0, Concordia Elbląg - Motor Lublin 2:4, Stal Rzeszów - Limanovia Limanowa 1:3, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Radomiak Radom 1:0.