UWAGA!

Czas na reprezentację

 Elbląg, Nikode Kozak
Nikode Kozak (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

Nikodem Kozak z elbląskiego Klubu Sportów Walki „Tygrys“ rozpoczął treningi na zgrupowaniu reprezentacji Polski w boksie.

Ubiegły rok był dla elbląskiego pięściarza udany. Nikodem Kozak wywalczył wicemistrzostwo Polski Juniorów w kategorii wadze do 80 kilogramów. Potem zdobył złoty medal na zawodach Pucharu Polski Juniorów w tej samej wadze.

Sukcesy pięściarza Tygrysa spowodowały, że zwrócił na niego uwagę trener reprezentacji Polski Dariusz Kochanowski. I w ten sposób Nikodem Kozak otrzymał powołanie na zgrupowanie kadry w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Giżycku. Selekcjoner Dariusz Kochanowski powołał 30 zawodników, w tym wyróżniających się w poprzednim sezonie w młodzikach.

W tym roku juniorzy mają swoje Mistrzostwa Europy - odbędą się one w lipcu w Bułgarii. Natomiast w listopadzie w Hiszpanii zawodnicy skrzyżują rękawice w pojedynkach o mistrzostwo świata. Zgrupowanie w Giżycku jest pierwszym etapem przygotowań do tych mistrzostw.

- Plan przygotowań jest szczegółowo ustalony. Po pierwszym, blisko 2-tygodniowym zgrupowaniu część zawodników powalczy w zawodach w Szczecinie. W lutym chcemy pojechać na 7 dni treningowo-sparingowych do Niemiec. Na początku marca trener Zenon Jagiełło organizuje turniej selekcyjny dla młodzików, kadetów, juniorów. Chodzi o to, aby każdy pięściarz stoczył po kilka pojedynków i liczymy, że ktoś ciekawy z klubów jeszcze wpadnie nam w oko – przyznał szkoleniowiec reprezentacji kadetów i juniorów w wywiadzie zamieszczonym na internetowej stronie Polskiego Związku Bokserskiego.

Trzymamy kciuki za występ Nikodema Kozaka na tych mistrzostwach.

SM

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama