Czterokrotne mistrzostwo Polski i puchar ministra (lekka atletyka)

Elbląg, W środku Marianna Biskup.
W środku Marianna Biskup.

W Białymstoku odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Weteranów Lekkiej Atletyki. Wyborną formę zademonstrowała Marianna Biskup z Elbląga, zdobywając cztery tytuły mistrzowskie i Puchar Ministra Sportu dla najlepszej zawodniczki mistrzostw.

W mistrzostwach uczestniczyło 204 weteranów lekkiej atletyki startujących w zróżnicowanych kategoriach wiekowych. Była w tym gronie elblążanka Marianna Biskup, nauczycielka wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 5 i trenerka lekkoatletów w MKS Truso Elbląg.
       Przypominamy, że w marcu Marianna Biskup reprezentowała Polskę na VII Halowych Mistrzostwach Europy Weteranów w Lekkiej Atletyce we włoskiej Anconie. Tam ustanowiła nowy rekord Europy w skoku w dal w kategorii K- 45 wynikiem 5,38 m i zdobyła złoty medal. Do złota dorzuciła srebro w skoku wzwyż, osiągając 154 cm, poprawiając wówczas tym wynikiem dotychczasowy rekord Polski.
       O tym, że forma lekkoatletki ma tendencje wzrostowe, świadczą wyniki, jakie uzyskała ona na rozegranych w miniony weekend krajowych mistrzostwach. W skoku w dal osiągnęła identyczny wynik jak w Anconie - 5,38 m, a był to najlepszy wynik białostockich zawodów. Kolejny złoty medal Marianna Biskup zdobyła w rzucie oszczepem, a rezultat 35,61 m jest nowym rekordem Polski w jej kategorii wiekowej. Lekkoatletka była też najlepszą w skoku wzwyż, a wynik 155 cm oznacza wyrównanie rekordu Polski ustanowionego przez Urszulę Kielan. Czwarty tytuł mistrzowski Marianna Biskup wywalczyła w trójskoku wynikiem 9,94 m.
       Te rezultaty sprawiły, że Marianna Biskup została uznana najlepszą zawodniczką mistrzostw i elblążankę uhonorowano okazałym trofeum, a był nim Puchar Ministra Sportu Mirosława Drzewieckiego. Gratulujemy sukcesów, życząc wielu kolejnych, tak udanych startów.