UWAGA!

Dąbrowski wygrywa w Gdańsku i Elblągu

W biurowcu gdańskiej rafinerii rozegrany został tradycyjny Noworoczny Turniej Szachowy. W imprezie uczestniczyło 46 zawodników z 2 województw, w tym 5-osobowa ekipa elbląska.

Elblążanie spisali się doskonale, zdobywając 3 miejsca w czołowej czwórce zawodów. I tak zwycięstwo przypadło w udziale Wojciechowi Dąbrowskiemu (Start Elbląg) – 8 pkt z 9 rund przed niezrzeszonym elblążaninem, Piotrem Bieluszewskim i Michałem Bugalskim (Zawisza Kolbudy) – po 7,5 pkt oraz 12-letnim Igorem Janikiem ze Startu – 6,5 pkt. Brawo ! 
       W elbląskim Klubie Olimpijczyka odbyły się dwa pierwsze turnieje w ramach tegorocznego cyklu GRAND PRIX Elbląga w szachach szybkich. W turnieju nr 1 zwyciężył 19-letni Robert Zakrzewski przed Wojciechem Dąbrowskim, zaś w turnieju nr 2 kolejność na dwóch czołowych miejscach była odwrotna – tym razem Dąbrowski zdobył komplet 6 pkt.
       Po 2 turniejach liderem jest obrońca tytułu, Dąbrowski – 11 pkt przed Zakrzewskim – 9,5 pkt, Zbigniewem Siwoniem i Lidią Czarnecką (wszyscy ze Startu) – po 6,5 pkt. Niespełna 9-letnia Lidka jest największą rewelacją tych rozgrywek, zdobywając kolejno 4 i 5 miejsce. Turniej nr 3 odbędzie się – jak zwykle w Klubie Olimpijczyka przy ul. Kościuszki 77a – w czwartek, 14.02. br. o godz. 17.30. Organizatorzy zapraszają.
      
Bogdan Siwoń, prezes Klubu Szachowego „Start” Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama