UWAGA!

Dawid Kubowicz w jedenastce roku

 Elbląg, Dawid Kubowicz jeszcze w barwach Olimpii
Dawid Kubowicz jeszcze w barwach Olimpii (fot. Michał Skroboszewski)

Dawid Kubowicz, były kapitan Olimpii Elbląg, został wybrany do jedenastki 2017 roku II ligi w plebiscycie Polskiego Związku Piłkarzy.

Piłkarze grający w drugoligowych klubach docenili byłego już kapitana Olimpii Elbląg Dawida Kubowicza i wybrali go do jedenastki 2017 roku. Obrońca rundę wiosenna 2017 roku spędził w elbląskim klubie, gdzie rozegrał 14 meczów, strzelił dwie bramki i obejrzał cztery żółte kartki. Można śmiało powiedzieć, że grając w obronie uchronił elbląski klub przed stratą kilku bramek. Po sezonie 2016/17 przeniósł się do Siarki Tarnobrzeg, gdzie w 2017 roku wystąpił 21 razy, strzelił dwie bramki i otrzymał cztery żółte kartki. Nie uchronił jednak swojego nowego zespołu od porażki z... Olimpią. 
       Najwięcej piłkarzy w „jedenastce 2017 roku” przypadło Łódzkiemu Klubowi Sportowemu, którego reprezentuje czterech piłkarzy. Najlepszym piłkarzem II ligi w 2017 roku został uznany Leandro z Radomiaka Radom, a najlepszym trenerem Włodzimierz Gąsior z Siarki Tarnobrzeg. Najlepszy sędzia to Szymon Lizak z Poznania. Ten arbiter sędziował obfitujący w bramki mecz Olimpii z ROW-em 1964 Rybnik (6:3 na zakończenie rundy jesiennej). Ciekawostką jest fakt, że ten sam sędzia prowadził także pierwsze spotkanie tych drużyn w sezonie 2017/18, kiedy Olimpia z ROW-em przegrała 1:3 (4 sierpnia). Pierwszy raz w 2017 roku olimpijczycy spotkali się na boisku z Szymonem Lizakiem 27 maja, kiedy w Zambrowie pokonali tamtejszą Olimpię 3:2.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama