UWAGA!

----

Decydująca faza (tenis stołowy)

 Elbląg, Decydująca faza (tenis stołowy)

W Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego nadchodzi decydująca faza walki o ostateczne lokaty. W grupie finałowej do rozegrania do wakacji pozostały trzy kolejki spotkań, natomiast w grupie zespołów walczących o miejsca od 5 do 7 cztery.

Podstawowym założeniem organizacji ligi, podjętej na prośby uczestników przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, było wydłużenie czasu trwania rozgrywek. Smaczku sportowej rekreacji dodaje walka zespołów o miejsca na ligowym finiszu, ale to nie oznacza, że trzeba od razu zagrać w grupie finałowej. Do sportowej doskonałości dochodzi się przez systematyczne treningi, pomimo tego nie wszyscy, nawet ci doskonali, są mistrzami.
       Okazało się, że w amatorskiej lidze MOSiR-u zdarza się, że ambicje biorą górę nad przyjemnością grania. Zanotowano pierwszy przypadek walkoweru, bo drużyna – jak tłumaczy powód jej lider – nie awansowała do grupy finałowej. Zgodnie z regulaminem trzy walkowery eliminują zespół z rozgrywek. Prawdopodobnie ten pożegna rozgrywki na własne życzenie, a stracą okazję na rekreację przygotowani i rezerwujący na to czas rywale. O tym, czy pasłęczanie faktycznie zrezygnowali z udziału w lidze, dowiemy się wkrótce.
       W ostatniej kolejce, w grupie finałowej ligi rozegrano jeden mecz, w którym Raf-and-Rysz uległ Powiślanom 0:3 (0:9). Drużynę Raf-and-Rysz tworzyli Rafał Stasiak i Ryszard Łuczak, a Powiślan Arkadiusz Szóstek 1,5 pkt. i Bartosz Kępski 1,5 pkt.
      
       Wyniki meczów w grupie o miejsca 5-7
      
       Amatorzy - PioRaf 3:0 (9:5)
       Amatorzy: Jerzy Dombrowski 1,5 pkt., Janusz Dombrowski 1,5 pkt.
       PioRaf: Piotr Knapik, Sławomir Bałchan
      
       Pio Raf - Kamikaze 0:3 (1:9)
       PioRaf: Piotr Knapik, Sławomir Bałchan
       Kamikaze: Bartosz Rybczyński 1,5 pkt., Robert Ziaja 1,5 pkt.
      
       S.T.W.O. - Kamikaze 3:0 (9:2)
       S.T.W.O.: Tomasz Szczepański 1,5 pkt., Zbigniew Maciejewski 1,5 pkt.
       Kamikaze: Bartosz Rybczyński , Robert Ziaja
      
       S.T.W.O. - Pasłęczanie 3:0 (0:9) v.o.
      
      
MOSiR

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama