Diablo z pucharem ( siatkówka plażowa)

Sobotnie (25 lipca) finały zakończyły cykl turniejowy VII Otwartych Mistrzostw woj. warmińsko-mazurskiego w mini plażowej piłce siatkowej dla dzieci i młodzieży do lat 15, o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu. Główne trofeum zdobyła drużyna „Diablo” grająca w składzie Martyna Gierszewska i Monika Tchórzewska.

Reprezentujące w rozgrywkach halowych barwy MKS Truso podopieczne trenerki Aleksandry Pietrulewicz, zdominowały rozgrywki siatkówki plażowej młodzieży na elbląskim basenie. Drużyna "Diablo" (Martyna Gierszewska, Monika Tchórzewska) zwycięstwem w turnieju finałowym przypieczętowały wygraną w trwających od miesiąca rozgrywkach. Siatkarki jak burza przeszły przez fazę eliminacyjną finału, chociaż nie było to proste, bowiem dopiero na przewagi 18:16 pokonały drużynę „Kleszcze” (Maciej Niemidomski, Paweł Zych). Potem w półfinale „Diablo” pokonało 15:4 zespół „Icyk” (Miłosz Krupa, Bartłomiej Bachanowicz), a w finale pewnie wygrało 2:0 (21:7, 21:11) z duetem „Leszcze” (Michał Trybiński, Igor Wojdan). Siatkarki „Diablo” wygrały ostatni turniej wyprzedzając zespoły „Leszcze” i „Kleszcze”. Zwyciężyły też w klasyfikacji generalnej mistrzostw z dorobkiem 32 pkt zdobywając główne trofeum. Pomimo absencji w turnieju finałowym, drugą lokatę w całych rozgrywkach zapisała na swoim koncie drużyna "Ona i Ja" ( Anna Krypska, Szymon Sadowski) – 24 pkt, a trzecie miejsce zajęła drużyna „Kleszcze” – 19 pkt. Trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary i medale ufundowane przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu Janusza Nowaka.
       Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy od organizatora Ogniska TKKF Witoszewo i nagrody rzeczowe ufundowane przez Agencję Reklamową „Lider” z Elbląga. Młodzieżowe turnieje sędziowali: Kuba Hryniewicz, Jaromir Brekau, Jacek Pfeiffer. Przygotowaniem boisk zajmowała się ekipa techniczna MOSiR pod kierownictwem Lucjana Jaroszyńskiego. Organizację kolejnego takiego turnieju zapowiedziano podczas przyszłorocznych wakacji.