UWAGA!

Do biegu, gotowi, start!

 Elbląg, Kto zwycięży, kto dobiegnie? Zobaczymy w niedzielę
Kto zwycięży, kto dobiegnie? Zobaczymy w niedzielę (fot. arch. Witold Sadowski)

10 kilometrów urokliwej trasy biegnącej uliczkami Starego Miasta i pobliskimi ulicami będą mieli do pokonania uczestnicy Biegu Piekarczyka. Chętnych jest już ponad pół tysiąca. W większości są to mężczyźni, elblążanie, choć na liście startowej widnieją nazwiska także gości z Mińska i Grodna. Organizatorzy przewidują, że tuż przed biegiem dołączą do nich super szybcy Kenijczycy. To właśnie obywatele tego kraju triumfowali podczas poprzednich edycji Biegu Piekarczyka.

Już po raz siódmy nasze miasto będzie gospodarzem Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka.  Zmagania miłośników biegania będziemy mogli obserwować już w najbliższą niedzielę, 14 czerwca. Trasa tradycyjnie liczy 10 kilometrów i prowadzi ulicami Elbląga. - Mamy piękną starówkę, po której dobrze się biega, a trasa jest bardzo przyjemna, urokliwa i przyjazna dla zawodników - twierdzi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. - Bieg Piekarczyka to dla uczestników wspaniała okazja, by połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli biegać i jednocześnie poznawać nasze pięknego miasto.
       O popularności elbląskiej imprezy biegowej mówią liczby. Te pokazują, że z roku na rok ilość zawodników rośnie. W pierwszym biegu wzięło udział 29 kobiet i 76 mężczyzn, a największy wzrost uczestników impreza przebywała w ciągu dwóch ostatnich lat. W 2013 r. trasę ukończyło 246 biegaczy, a rok później aż 385. Na tegorocznej liście startowej już widnieje 511 nazwisk, a to jeszcze nie koniec. Jak prognozują organizatorzy (prezydent i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji), ostatnie wpisy pojawią się tuż przed biegiem. Wówczas spodziewani są Kenijczycy, którzy triumfowali w ostatnich latach.

 


       Zasady są proste. Trzeba pokonać dystans 10 km w jak najkrótszym czasie. Ważne - nie można przekroczyć czasu: 1 godz. 30 minut. To tyle lub aż tyle, wszystko zależy od kondycji zawodnika. Start w samo południe, a na mecie czekają nagrody w wysokości od tysiąca (I miejsce) do 200 zł (VI miejsce). Kibice mile widziani (szczegóły i trasa).
      
Ci, którzy uważają, że 10 kilometrów to jednak zbyt duży wysiłek, mogą spróbować potruchtać w Mini Biegu Piekarczyka na dystansie 800 m lub 1,4 km (start odpowiednio o godz. 10 i 10.30). Mogą również wyruszyć na trasę 5-kilometrową z kijkami w ramach Marszu Nordic Walking. Start o godz. 11.
      


       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym imprezy

      
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A czy kierownik referatu sportu i turystyki weźmie udział czynny czy bierny? A może w dalszym ciągu będzie intensywnie pobierał nauki od byłego zastępcy ds sportu?
 • Kenijczycy nie powinni brać udziału w biegu.
 • Nie "do biegu", tylko "na miejsca" gotów, start. ..
 • "VI ELBLASKI". .. "ELBLASKI"?! To my nie mieszkamy w Elblągu, tylko w Elblagu?! Kurde, człowiek 30 lat tu mieszka i dopiero teraz się dowiaduje. ..
 • Sam nie biegam, ale bardzo się cieszę, że impreza ma takie zainteresowanie. Gdyby władze miasta pomyślały i zainwestowały, to Elbląg miałby szansę być stolicą polskiego sportu i chyba w tym kierunku powinniśmy iść. Mam oczywiście na myśli dyscypliny, w których odnosimy sukcesy (a ich lista jest długa) i które dopiero raczkują, a nie uwalanie grubej kasy w rozpieszczanie piłkarzy.
 • Jakby piekarczyk zobaczył biegnącego Kenijczyka to by go gwizdnął łopatą, żeby wypędzić szatana.
 • Miałem chęć wziąć udział ale to mnie zniechęciło, są wszędzie tylko kasa się liczy!!!
 • Super inicjatywa. Mieszkam na starym mieście i dojeżdżam do pracy 40 km( również w niedzielę). Może pojadę komunikacja miejska albo pójdę pieszo jak radzą urzedasy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  4
  si si lol(2015-06-11)
 • dlaczego tak drogo tydzin temu był bieg w Pasłęku dla mieszkańców miasta za darmo, nie wspomnę już o biegu Papiernika w którym wystartowało ponad 3,5 tys uczestników. .. .to dopiero jest impreza
 • Przyjdź to zobaczysz. Ale się na chłopa uwziąłeś. Zajdź do gościa i udziel mu fachowych rad Panie ekspercie cosik.
 • z papiernikiem nie ma co porównywać, tam sponsoruje konkretna firma, u nas same sknery, ale z pasłęka można wziąć przykład i dla mieszkańców zrobić bezpłatnie, jeszcze w pasłęku bieg jest dla wszystkich od 1 miesiąca życia do 100 lat i więcej, ale w elblągu nie chce się tego organizować bo i po co kłopot, chodzi tylko żeby jak najwięcej na tym biegu zarobić.
Reklama