UWAGA!

Do kadry wstąp (piłka ręczna)

 Elbląg, Anna Pałgan i Kinga Polenz
Anna Pałgan i Kinga Polenz

Anna Pałgan i Kinga Polenz to dwie piłkarki ręczne Startu Elbląg, których formę chce sprawdzić Zygfryd Kuchta, nowy szkoleniowiec kobiecej reprezentacji Polski. Pałgan zagra w Pucharze Śląska, a Polenz - w turniejach w Chorwacji i Niemczech.

28. Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Śląska, który odbędzie się 23-26 października, będzie pierwszą imprezą, w której reprezentacje biało-czerwonych poprowadzi Zygfryd Kuchta. Nowy szkoleniowiec kobiecej reprezentacji Polski zaplanował w październiku i listopadzie trzy akcje szkoleniowe.
     - W sumie powołanych zostanie około 30 zawodniczek. Żadna nie wystąpi we wszystkich turniejach. Chodzi bowiem o dokonanie jak najszerszego przeglądu kadry - wyjaśnia Kuchta.
     Na Puchar Śląska Kuchta powołał 18 zawodniczek, w tym rozgrywającą Startu Annę Pałgan. 23-letnia Pałgan jest podstawową zawodniczką elbląskiego Startu. W tym sezonie rzuciła już 20 bramek. Do Startu przyszła w 1999 r. z Victorii Toruń. Będzie to dla niej debiut w pierwszej reprezentacji.
     Zgrupowanie przygotowacze polskiej reprezentacji do Pucharu Śląska rozpoczęło się wczoraj w Żorach. Pierwszy mecz turniej nasza reprezentacja rozegra już w czwartek. Polki zagrają w Pucharze z Czeszkami (23.10), Tunezją (24.10), Islandią (25.10) i Słowacją (26.10). Pucharowe spotkania będą rozgrywane w Żorach, Suszcu i po raz pierwszy w Pawłowicach. Polki mają bardzo udany bilans występów w Pucharze Śląska. W 27. dotychczas rozegranych edycjach kobieca reprezentacja Polski rozegrała 98 spotkań, z których 68 wygrała, 7 zremisowała a 23 przegrała.
     Na dwie kolejne akcje szkoleniowe kobiecej reprezentacji Polski została powołana inna piłkarka ręczna Startu Elbląg Kinga Polenz. 21-letnia lewoskrzydłowa w biało-czerwonych barwach grała już wcześniej za poprzednika Kuchty - Marka Karpińskiego. W tym sezonie utalentowana zawodniczka zdobyła dla Startu 22 bramki. Pierwszy spotkanie kadrowiczek odbędzie się 26 października w Warszawie, skąd Polki wyjadą na turniej do Chorwacji (Croatia Cup 29 października-3listopada). Po powrocie do kraju kadrowiczki znowu będą trenować w Warszawie (4-5 listopada), a potem weźmie udział w turnieju w niemieckim Oldenburgu. W Chorwacji biało-czerwone zagrają z gospodyniami, Macedonią i Ukrainą, a w kolejnym turnieju z Niemkami, Szwedkami i Rumunkami.
     - Praca z kobiecą kadrą to dla mnie nowe wyzwanie, bowiem dotąd obracałem się w kręgu piłki męskiej. Chciałbym zwiększyć dynamikę gry zespołu, przekonać zawodniczki do szybszego podejmowania decyzji na boisku, wprowadzić większą wymienność pozycji - stwierdził na konferencji prasowej nowy szkoleniowiec kobiecej reprezentacji.
     Najbliższym celem pierwszej reprezentacji jest awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy.
     Wczoraj rozpoczęło się także pierwsze po wakacjach zgrupowanie kobiecej młodzieżowej reprezentacji Polski, który rozpoczęła przygotowania do przyszłorocznych kwalifikacji do mistrzostw Europy w 2004 roku. Dariusz Dworaczyk, szkoleniowiec młodzieżowej reprezentacji, powołał na zgrupowanie w Sochocinie 17 piłkarek ręcznych, w tym dwie ze Startu Elbląg: 18-letnią rozgrywającą Katarzynę Koniuszaniec i o rok młodszą bramkarkę Karolinę Ziajkę. Obie są wychowankami Truso Elbląg i po raz pierwszy zostały powołane do kadry. Koniuszaniec trenuje w Starcie już od roku, a Ziajka dołączyła do elbląskiej drużyny latem. Mimo to bardzo szybko zaklimatyzowała się w zespole i miała okazję by zaprezentować swoje umiejętności w ligowych meczach. Zgrupowanie w Sochocinie potrwa do 29 października, a w międzyczasie Polki zagrają z Tunezją.
MB

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama