UWAGA!

Dobry początek sezonu (lekka atletyka)

Dobrze rozpoczęli sezon poważnych startów lekkoatleci MKS Truso. W miniony weekend na stadionie AZS-AWF w Warszawie wystąpili w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. Były to jednocześnie eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wyniki - jak twierdzą trenerzy - są obiecujące.

Junior młodszy Adrian Korotkiewicz, podopieczny trenera Jacka Licznerskiego, zajmując w biegu na 400 m pierwsze miejsce (50.14 sek.) awansował do Olimpiady Młodzieży. - Teraz - mówi trener Adriana - możemy spokojnie przygotowywać się do zawodów finałowych.
     Na tym samym dystansie juniorka młodsza Paulina Kreft pobiła swój rekord życiowy, uzyskując wynik 60.90 sek. Także swoją „życiówkę” ustanowił w pchnięciu kulą Paweł Balukiewicz. -Wreszcie kula wylądowała za granicą 14 metrów - cieszy się Jacek Licznerski. - Wynik 14.13 m sklasyfikował Pawła na szóstym miejscu wśród juniorów młodszych. Poza tym w młodszej kategorii wiekowej wystartował z naszej ekipy jeszcze średniodystansowiec Adrian Durka. Przebiegł dystans 1500 m w czasie 4:17.46 sek.
     Pięknie i szybko pokonała dystans 100 m juniorka Wioleta Gromkiewicz. - Naszej sprinterce - mówi jej trener Andrzej Trybiński - zabrakło 0,02 sek. do uzyskania I klasy sportowej. W eliminacjach jak i w finałowym biegu wygrała w swojej kategorii, bijąc swoje rekordy życiowe. Uzyskała wyniki: eliminacje - 12.25 sek., finał - 12.17 sek. Doskonale też Wioleta pobiegła na 200 m.
     Ten wynik, chociaż najlepszy w karierze zawodniczki (24.82 sek.), nie może być oficjalnie uznany, bowiem wiatr w czasie biegu przekroczył 2.0 m/s (2.8 m/s).\
     Inna juniorka Truso, Paulina Jakimowska, która podobnie jak Wioleta przygotowuje się do Mistrzostw Polski Juniorów, wystartowała na 1500 m, uzyskując wynik 4:55.42 sek.
     
     Najbliższe starty elbląskich lekkoatletów:
     8 czerwca - Gimnazjada, Elbląg
     9 czerwca - Lekkoatletyczny Puchar Polski, Toruń
     13 czerwca - Mistrzostwa województwa młodzików, Olsztyn
     14 czerwca - Mityng Grand Prix PZLA, Płock
     14 czerwca - Liga młodzików, Gdańsk
     17 czerwca - Mityng kwalifikacyjny, Słupsk
     18 czerwca - Finał ogólnopolski szkolnej ligi lekkoatletycznej, Białystok.
     
Mira Stankiewicz – Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama