UWAGA!

Dobry sezon panczenistów „Orła” (łyżwiarstwo szybkie)

Elbląg, Roman Rycke, trener łyżwiarzy szybkich KS „Orzeł”
Roman Rycke, trener łyżwiarzy szybkich KS „Orzeł” (fot. M).

Mijający sezon łyżwiarski na długim torze możemy uznać za bardzo udany - mówi Roman Rycke, trener w KS „Orzeł”. - Było głośno o medalowych sukcesach Eweliny Przeworskiej, ale trzeba dodać, że w cieniu liderki naszego klubu bardzo dobre wyniki osiągnęli jej młodsi koledzy.

- Nasi młodzi łyżwiarze startowali w cyklu pięciu Ogólnopolskich Zawodów Klasyfikacyjnych - informuje szkoleniowiec. - Do krajowego rankingu zaliczano cztery najlepsze starty w biegach na dystansach 500 i 1000 m, trzy najlepsze wyniki na 1500 m, dwa na 3000 m i jeden na 5000 m. W rywalizacji uczestniczyło 35 zawodników ze wszystkich klubów kraju, a po podsumowaniu wyników okazało się, że ścisłą czołówkę w tej klasyfikacji tworzą łyżwiarze szybcy z naszego klubu. Zwycięzcą OZK został nasz zawodnik Piotr Sowa z dorobkiem 214 pkt., za co uzyskał I klasą sportową. Na kolejnych miejscach uplasowali się również elblążanie: 2. Paweł Toruń - 184 pkt., 3. Adrian Wielgat -182 pkt.i 4. Szymon Kosecki -140 pkt. Wysokie lokaty naszych łyżwiarzy poparte wieloma rekordami życiowymi dobrze rokują na przyszły sezon startowy -podkreśla Roman Rycke.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • super !!!
 • Brawo zawodnicy i Pan Roman, tak trzymać. A ci co nie wierzą w elbląskie łyżwiarstwo niech się ugryzą w własny "jęzor", a nie narzekają że ta dyscyplina już upadła. Zarówno na długim i krótki torze zawodnicy i trenerzy odnoszą coraz to większe sukcesy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sympatyk łyżwiarstwa(2009-03-21)
 • roman ty tak jak doktor judym jedyny ! i co ztego ! olewają ciebie słonina, burkhardt i i nni samotny biały żagiel chetnych do uprzawiania tradycji elbląga wielu a miasto widzi że nic nie widzi nie słyszy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bugi54(2009-03-21)
Reklama