Dobry występ elbląskich bokserów

Elbląg, Dobry występ elbląskich bokserów

W dniach 23-24 listopada w Bydgoszczy odbył się XX Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Edwarda Rinke. Do udziału zgłosiło się ponad 50 zawodników z kilku okręgów Polski z Rosji, Litwy i ze Słowacji. W turnieju tym nie zabrakło także zawodników KSW "Tygrys" Elbląg.

Nikodem Bujalski w kategorii wiekowej kadet w wadze 57 kg zajął pierwsze miejsce pokonując w finale jednogłośnie na punkty zawodnika Pomorzanina Toruń. Dobrze też zaprezentował się drugi nasz zawodnik Mateusz Rosiak. W kategorii wiekowej młodzik w wadze 50 kg zajął drugie miejsce. W finale po zaciętej i wyrównanej walce uległ stosunkiem głosów 1:2 zawodnikowi Championa Włocławek.

Ponadto dwóch naszych zawodników Patryk Karbowski w kategorii wagowej 69 kg i Damian Babojć w kategorii wagowej 91 kg aktualnie startują w XC Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów( Elite) w Boksie w Opolu reprezentując klub i Miasto Elbląg.