DRE z pucharem (Norgips Cup)

W sezonie 2005/2006 Puchar Ligi powędrował do zespołu DRE. W finale DRE pokonało obrońcę trofeum zespół Wiarusa 2:1 (0:1).

Ostatnim akcentem tegorocznego sezonu w piłce halowej było dokończenie rozgrywek Pucharu Ligi „Norgips Cup”. W fazie ćwierćfinałowej tych rozgrywek znalazło się sześć zespołów z I ligi i dwa z II, w tym obrońca pucharu zespół Wiarus.
     W pierwszym ćwierćfinale Służby Miejskie uporały się z tegorocznym mistrzem Elbląskiej Ligi Halowej, zespołem Specjal, wygrywając 5:2. Niesamowicie wyrównany przebieg miało spotkanie, w którym Wiarus pokonał REM 5:4. W dwóch kolejnych ćwierćfinałach pewne wygrane zanotowały zespoły EC i DRE.
     W półfinale los skrzyżował ze sobą Wiarusa i EC oraz Służby Miejskie i DRE. Oba mecze były bardzo wyrównane i przyniosły sporo emocji. W pierwszym pojedynku EC trzykrotnie wychodziło na prowadzenie (1:0, 2:1 i 3:2), a mimo tego przegrało z Wiarusem 3:4. Natomiast w pojedynku Służb Miejskich z DRE w regulaminowym czasie gry mieliśmy remis 2:2 i o awansie do finału musiały decydować rzuty karne. W pierwszej serii (po trzy rzuty karne) obie drużyny trafiały bezbłędnie, w drugiej również i dopiero trzecia seria wyłoniła zwycięzcę. Skuteczniej strzelali piłkarze DRE i to oni obok Wiarusa znaleźli się w finale.
     Najważniejszy mecz Pucharu Ligi lepiej zaczęli piłkarze Wiarusa, którzy w 6 min. po bramce Tomasza Gierko prowadzili 1:0. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej z minuty na minutę coraz większą przewagę osiągało DRE, które najpierw za sprawą Macieja Zająca doprowadziło do wyrównania, a w 24 min. bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Michał Tomczyk. Tym samym Puchar Ligi „Norgips Cup” zdobył w tym roku zespół DRE. Zwycięzca odebrał okazały puchar oraz komplet strojów piłkarskich firmy Legea ufundowanych przez głównego sponsora pucharu, firmę Norgips.

Wiarus - EC 4:3 (1:1)
     0:1 - Gryka (5.), 1:1 - Chwoszcz (13.), 1:2 - Gryka (20.), 2:2 - Bandurski (22.), 2:3 - Kopycki (22.), 3:3 - Boryczewski (23.), 4:3 - Boryczewski (26.).
     Służby Miejskie - DRE 2:2 (1:2) k. 3:4
     0:1 - P. Miller (3.), 1:1 - Bogdanowicz (8.), 2:1 - Jaromiński (12.), 2:2 - M. Miller (24.).

Finał:
     Wiarus - DRE 1:2 (1:0)
     1:0 - Gierko (6.), 1:1 - M. Zając (21.), 1:2 - Tomczyk (24.).

Zwycięski zespół DRE wystąpił w składzie: Grzegorz Lewandowski, Mateusz Bogdanowicz, Ireneusz Jaromiński, Bogdan Wojtas, Michał Tomczyk, Krystian Westerlich, Sebastian Pietruszka, Tomasz Zając, Maciej Zając.