UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Druga edycja Ergonomicznych wycieczek rowerowych

2012-07-05
Aktualizowany 2012-07-06 08:00

W niedzielę, 8 lipca, o godz. 10 startuje druga z cyklu Ergonomicznych wycieczek rowerowych. W wycieczce może wziąć udział absolutnie każdy, tempo jazdy i odległość do pokonania nikogo nie wykluczają z naszego grona. Szczególne zaproszenie kierujemy do rowerowych rodzin, których w Elblągu widać coraz więcej.

Start przy Rondzie Kaliningrad. Trasa będzie wiodła bocznymi drogami ku pochylniom Kanału Elbląskiego, gdzie dokładnie obejrzymy pochylnię Jelenie i Całuny Nowe. Na trasie Elbląg-Gronowo Górne-Przezmark-Komorowo Żuławskie-Węzina-Drużno-Karczowizna-Jelonki-pochylnie Jelenie i Całuny Nowe-Jelonki-Klepa-Węzina-Komorowo Żuławskie-Janów-Elbląg zapoznamy się z nawierzchnią asfaltową, płytami betonowymi i krótkim odcinkiem terenowym. Do przejechania będzie około 45 km.
       Ta rowerowa inicjatywa nie mogłaby się odbyć bez sponsorów, dlatego też nasze wycieczki są ubezpieczane przez firmę ubezpieczeniową Ergo Hestia, słodycze na trasie wycieczki zapewnia elbląska firma cukiernicza, a na mecie w elbląskiej Bażantarni restauracja energetycznym specjałem uzupełni nadwątlone siły.
       Wsparcie merytoryczne na trasach naszych wycieczek gwarantują pracownicy elbląskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej i Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalnej Grupy Działania w Elblągu oraz niezrzeszone grono pasjonatów turystyki rowerowej.
      
       Regulamin wycieczki
       1. Celem wycieczek jest:
       Aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu;
       Ukazanie piękna najbliższych okolic Elbląga;
       Doskonalenie techniki jazdy na rowerze.
       2. Wycieczki są bezpłatne, ubezpieczane w zakresie NNW przez firmę ubezpieczeniową Ergo Hestia.
       3. W wycieczkach mogą brać udział osoby pełnoletnie, które startują na własną odpowiedzialność lub niepełnoletnie za pisemną zgodą swoich rodziców lub opiekunów.
       4. Wycieczki nie są wyścigiem, także jedziemy powoli, w tempie dostosowanym do możliwości rowerzystów. Nikt nie zostanie sam na trasie.
       5. Każdy rowerzysta powinien zadbać we własnym zakresie o prawidłowy stan techniczny swojego roweru. Podczas wycieczki są tylko bardzo ograniczone możliwości naprawy.
       6. Podczas wyjazdów stosujemy się do zasad ruchu drogowego, gdyż nasza jazda odbywa się przy nieograniczonym ruchu drogowym.
       7. Konieczne jest posiadanie przez uczestnika przynajmniej 1 sztuki dętki właściwego rozmiaru do swojej opony, łatek, pompki oraz zestawu kluczy (tzw. niezbędnik).
       8. Zalecamy jazdę w kasku.
       9. Wycieczki odbywają się bez względu na pogodę. W związku z tym proszę pamiętać o właściwym ubiorze.
       10. W zależności od hojności sponsorów dla każdego uczestnika wycieczki są przewidziane drobne prezenty.
       11. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wypadki i szkody powstałe w czasie trwania imprezy.
       12. Uczestnik we własnym zakresie odpowiada za szkody wyrządzone przez siebie wobec innych uczestników wycieczki i osób trzecich.
       13. Organizatorem wycieczek jest Prezydent Miasta Elbląg we współpracy z firmą Ergo Hestia.
      
Marek Kamm, oficer rowerowy ds. rozwoju komunikacji rowerowej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama