Drugie zwycięstwo Startu

Elbląg, Drugie zwycięstwo Startu

Szczypiornistki Kram Startu odniosły kolejne zwycięstwo w Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Prezydenta Miasta Elbląg. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy pokonały Energę AZS Koszalin 28:24. Zobacz zdjęcia. O godz. 18 elblążanki rozegrają mecz o pierwsze miejsce z MKS Lublin.

Pierwszego dnia elbląskiego turnieju nasze zawodniczki pokonały gdyński Vistal 28:25. W drugim meczu wielokrotne mistrzynie Polski wygrały z Akademiczkami z Koszalina 33:26. Dzisiejsze zmagania turniejowe rozpoczęły się od starcia elblążanek z koszaliniankami. W ekipie przyjezdnych ponownie nie zobaczyliśmy na parkiecie dobrze znanej elbląskim kibicom Hanny Rycharskiej (Sądej), z kolei naszych piłkarek nie mogła wspomóc Daria Gerej, która wczoraj skręciła kostkę. Wynik spotkania otworzyła Paulina Tracz, a do wyrównania doprowadziła kapitan EKS. Elblążanki wykorzystywały błędy rywalek i w 11. minucie prowadziły 5:3. Po przerwie zarządzonej na prośbę Anity Unijat, przyjezdne doprowadziły do wyrównania po 6. Bardzo skuteczna była Sylwia Lisewska, która zdobyłą dla elbląskiej drużyny trzy bramki z rzędu, a gdy dwie kolejne dorzuciła Daria Szynkaruk, tablica wyników wskazywała 10:7. Przez cztery kolejne minuty bramki padały naprzemiennie, do stanu 13:10. Ostatnie minuty pierwszej połowy należały do bramkarek Klaudii Powagi i Beaty Kowalczyk. Po 30 minutach Start prowadził 14:11.
       Początek drugiej odsłony zawodów był nienajlepszy w wykonaniu obu zespołów i pierwsza bramka padła dopiero w 33. minucie. Znów bardzo uaktywniła się Sylwia Lisewska, która nie tylko dobrze egzekwowała karne, ale również nie myliła się w rzutach z dystansu. Po ładnej indywidualnej akcji Hanny Yashchuk, gospodynie odskoczyły na pięć bramek. Rywalki z minuty na minutę odrabiały straty i w 48. miały już tylko dwa trafienia mniej (22:20). Rozmowa Andrzeja Niewrzawy z zawodniczkami przyniosła pożądane zmiany i elblążanki znów odskoczyły. Dobrze między słupkami interweniowała Sołomija Szywerska, ze skrzydła trafiała Magda Balsam i pięć minut przed końcem, EKS prowadził 26:21. Wśród Akademiczek nie do zatrzymania była Romana Roszak, która w ciągu dziesięciu minut rzuciła aż pięć bramek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodyń 28:24.

Kram Start Elbląg - Energa AZS Koszalin 28:24 (14:11)
       Start:
Powaga, Szywerska - Lisewska 8, Balsam 3, Waga 3, Szynkaruk 3, Jędrzejczyk 2, Yashchuk 2, Świerżewska 2, Świerczek 1, Kwiecińska 1, Dorsza 1, Kozimur 1, Stokłosa 1, Choromańska.
       AZS: Kowalczyk, Sach - Roszak 6, Mazurek 5, Tracz 4, Urbaniak 3, Michałów 2, Smbatian 1, Budnicka 1, Kaczanowska 1, Nowicka 1, Grobelska, Domaros, Lalewicz, Piwowarczyk.

W drugim sobotnim meczu lublinianki rozgromiły Vistal aż 29:18. Start i MKS mają na swoim koncie po dwa zwycięstwa i o godz 18 zagrają o pierwsze miejsce w turnieju. Wcześniej (godz. 16) gdynianki zmierzą się z koszaliniankami. Zakończenie turnieju zaplanowano na godz. 20. Mecze rozgrywane są w HSW przy al. Grunwaldzkiej. Wstęp wolny.