Dublet Maćka Tomczaka (kick boxing)

Gdański klub Duet był gospodarzem turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Polski w kick boxingu. Znakomitą formę wykazał Maciej Tomczak z Elbląskiego Klubu Karate. Wywalczył drugą nominację do mistrzostw kraju.

W hali gdańskiej SP 1 w turnieju rywalizowało 53 zawodników i trzy zawodniczki z dziewięciu klubów Polski Północnej.
     - Zawody bardzo dobrze organizacyjnie przygotowali Tomasz Biernacki i Rafał Kałużny, trenerzy klubu Duet - podkreśla Krzysztof Kacperski, sędzia główny turnieju. - Do tego poziomu dostosowali się zawodnicy, wykazując bardzo dobre przygotowanie do walk.
     W turnieju startowali elblążanie. W kategorii wagowej 69 kg w rywalizacji 12 zawodników Adrian Durma zajął trzecie miejsce, bo nie stanął do walki o finał z powodu kontuzji. Adrian już wcześniej wywalczył nominację do MP. W kategorii 74 kg wystąpił Maciej Tomczak. Zawodnik już w pierwszej eliminacji zdobył prawo startu w mistrzostwach kraju w kategorii 69 kg. W Gdańsku okazał się najlepszy w kategorii wyżej, a to oznacza, że w turnieju mistrzowskim będzie mógł zdecydować, w jakiej kategorii walczyć, bez potrzeby zbijania swojej aktualnej wagi. W wadze 84 kg elblążanin Artur Zieliński uległ w finale Dawidowi Rejterowi z klubu Probe Starogard Gdański. Wcześniej, bo już w eliminacjach, Rejter pokonał elblążanina Karola Stańskiego.
     Jedyny reprezentant Polonii Pasłęk - Rafał Biernacki w kategorii 79 kg, uległ w finale Leszkowi Jobsowi z Zamku Kurzętnik, lecz drugie miejsce oznacza awans Rafała do mistrzostw.
     A ta prestiżowa impreza zaplanowana jest na 23-24 marca w Nowym Mieście Lubawskim.