UWAGA!

Duża strata Startu. Sołomija Szywerska rozstaje się z klubem

 
Elbląg, Duża strata Startu. Sołomija Szywerska rozstaje się z klubem
fot. Anna Dembińska

Trzecia bardzo doświadczona zawodniczka opuści elbląska drużynę. Na rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron zdecydowała się Sołomija Szywerska. - Mam propozycję z innych klubów, jednak na dzisiaj z żadnym jeszcze nie jestem dogadana - powiedziała bramkarka.

Sylwia Lisewska, Joanna Waga, Aleksandra Kwiecińska, Daria Szynkaru, Daria Gerej i Aleksandra Stokłosa (wypożyczenie) - to zawodniczki, które w przyszłym sezonie nie zagrają w elbląskim zespole. Do ich grona dołączyła Sołomija Szywerska, która dziś (31 lipca) rozwiązała umowę z klubem za porozumieniem stron. - Chciałam przekazać tę informację dziewczynom jutro, niestety dowiedziały się o tym w innym sposób - powiedziała bramkarka. - Rozwiązałam kontrakt za porozumieniem stron, prezes Startu poszedł mi na rękę dostosowując się do mojej osobistej sytuacji. Mam propozycję z innych klubów, jednak na dzisiaj z żadnym jeszcze nie jestem dogadana. Dopiero za tydzień jadę na rozmowy. Jest mi już trochę ciężko fizycznie i trzeba dać szansę młodszym koleżankom. Jeśli zdecyduje się na wyjazd do innego kraju, to raczej nie będzie to kontrakt sportowy, a na pierwszym planie będzie praca. Jeśli natomiast nie zdecyduję się na wyjazd, to wracam z rodziną do Szczecina i zakończę karierę - podsumowała golkiperka.
       Solomija Szywerska grała w elbląskim klubie od 2015 roku. W sezonie 2016/2017 wywalczyła z nim brązowy medal mistrzostw Polski.
      
Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Następna gwiazda nie chce grać w Starcie czemu mnie to nie dziwi będzie walka o utrzymanie jak w Olimpii
 • No ogromnie szkoda że taka drużyna się rozsypała. Elbląg umiera i nic ani nikt tego nie zatrzyma.
 • Start Elbląg ikona piłki ręcznej w Polsce a nasi włodarze miasta mają to głęboko w d. .. e!!!!!
 • Rozwiązać ten sztucznie podtrzymywany twór. Oprócz zawodniczek i garstki kibiców nie jest on nikomu potrzebny. Baczność. Sztandar wyprowadzić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  29
  Obiektywny_do_bólu(2018-07-31)
 • @El123 - I bardzo dobrze.
 • Niestety Olsztyn nam zabiera kase a Wróblewski ma to gdzieś bo nie interesuje się sportem. .. A wybory niedługo i na kogo tu głosować? Cały czas te same twarze, w Elblągu nigdy nic się nie zmieni jeżeli cały czas będą te same osoby przy stołku. ..
 • Odejście Salomy to duża strata dla elbląskiego Klubu. Wielokrotnie jej udane interwencje w bramce przesądzały o zwycięstwach Startu i Saloma w ogóle nie wygląda na swoje 41 lat. .. Dziękujemy Saloma.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  4
  Vjakvendetta(2018-07-31)
 • Klub w jej miejsce pozyskał podobno Wiolettę Pająk, dotychczas występującą w I-ligowej SMS Płock. Z Klubem związała się także rozgrywająca Paulina Uścinowicz (GTPR Gdynia). Natomiast sztab szkoleniowy uzupełniony został o drugiego trenera Tomasza Popowicza, który wcześniej wprowadził Koronę Handball Kielce do Superligi ale to wszystko jeszcze informacje chyba nie potwierdzone przez Klub.
 • @Vjakvendetta - Traktuj je jako 100%.
 • Sołomija dziękujemy!! Byłaś najlepszą zawodniczką ostatnich lat w naszym Starcie. .. stałaś się ikoną piłki ręcznej i wzorem do naśladowania dzięki swoim niesamowitym czasem wręcz niemożliwym paradą obronnym!! Powodzenia na dalszej drodze!! Może kiedyś jeszcze wrócisz do Elbląga jako szkoleniowiec!! :)
 • Bez przesady może pomnik jej jeszcze postaw Sylwia Lisewska była jak dla mnie ważniejszą o wiele zawodniczkika a teraz przynajmniej Klaudia bedzie miala wiecej okazji do grania na co w pelni zasługuje a nie tylko karne
 • Z tego co kojarzę, to kontynuacja kariery przez Salomę była już przeciągana w poprzednim sezonie, być może dało by się Ją jeszcze namówić na kolejny, ale zabrakło argumentów (wiadomo jakich). Szkoda, że o kontraktach w tym klubie rozmawia się tak późno. Można było rozstać się z klasą z ważnymi postaciami Startu. A tak, czytamy w dzienniku, że Waga nie wznowiła treningów :(, a fakt jest taki, że nie dogadali się finansowo. Zastanawia mnie, kto informuje Dziennik Elbląski o ruchach transferowych w klubie? Sala zaznaczyła, że chciała się pożegnać z drużyną osobiście, a tu taki przeciek (?) Panie dyrektorze Kuliński, dlaczego znowu kibice dowiadują się o wszystkim z plotek i poczty pantoflowej?
Reklama