UWAGA!

Dwa walkowery elblążan w finałach GP (boks)

Przez trzy dni na wrocławskim ringu rozgrywano pojedynki finałowe Grand Prix Polski w boksie. Bokserzy z Warmii i Mazur walczyli ze zmiennym szczęściem. Do finału dotarło dwóch pięściarzy z naszego województwa, ale oddali swoje walki walkowerem.

W eliminacjach do ćwierćfinałów walczył przewodzący stawce po trzech turniejach GP w wadze 64 kg Damian Jurewicz z Zatoki Braniewo. Wygrał on jednogłośnie na punkty pojedynek z Łukaszem Kalbarczykiem z Bukowiny Wałcz, ale kolejną walkę oddał walkowerem Tomaszowi Mazurowi z Broni Radom. Michał Syrowatka z Mazura Ełk, lider wagi 60 kg po trzech turniejach, przegrał w ćwierćfinale 0:3 z Damianem Wrzesińskim z PKB Poznań. W kategorii 54 kg w ¼ finału odpadł Łukasz Łojek z elbląskiego Tygrysa ulegając Dawidowi Torzeckiemu z Concordii Knurów. Udanie natomiast walczył Krzysztof Ciereszko (Tygrys) w wadze 64 kg awansując do półfinału po wygranym 3:0 pojedynku z Tomaszem Mazurem (Broń). W półfinale Ciereszko pokonał 3:0 Bartłomieja Tokarza z Concordii Knurów i miał walczyć w finale. Okazało się, że pięściarz doznał kontuzji łokcia i walkę w finale oddał walkowerem na rzecz Marcina Łęgowskiego z Hetmana Białystok. Decyzja o walkowerze została podjęta w porozumieniu z władzami PZB, bowiem Krzysztof Ciereszko został powołany do reprezentacji Polski na międzynarodowy turniej bokserski w Wiedniu. Turniej rozpocznie się 25 września, a do tego czasu uraz powinien zostać zaleczony.
     Drugim finalistą turnieju GP, był w wadze 54 kg Haik Gregorian z elbląskiej Kontry. Pięściarz wygrał 2:1 walkę półfinałową z Pawłem Juszczykiem z Hetmana Białystok, a do pojedynku finałowego z Krzysztofem Rogowskim (PKB Poznań) nie stanął z powodu kontuzji ręki i zajął drugie miejsce w turnieju.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama